Yerli üretimi artırmayı hedefliyoruz

banner37

Ülkemizin başarılı iş adamlarından Ali Kamacıoğlu, Sanayi Odası’nın 22 Mayıs günü gerçekleştireceği genel kurul toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıkladı

Yerli üretimi artırmayı hedefliyoruz
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizin başarılı iş adamlarından Kam-Tek Ltd. Direktörü Ali Kamacıoğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.

Kamacıoğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın 22 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştireceği olağanüstü genel kurulu öncesinde düzenlediği basın toplantısında, 6 temel ilke ışığında yerli üretimi artırma hedefinde olduklarını belirtti.

Toplantıda, Sanayi Odası’nın yeni yönetimine Ali Kamacıoğlu’nun yanı sıra Mustafa Betmezoğlu, Mustafa Ersözlü, Sıla Eziç Aktunç, Sercan Görgüner Bahçeci, Abdullah Emirzade, Atilla Bulancak, Hasan Kaymakam, Hüseyin Ruso, Mehmet Çıldır, Metin Yılgın, Nihat Yılmaz, Ergün Oza ve Mustafa Togay’ın da aday olduğu belirtildi.

Sanayi Odası’nın yönetimine talip olurken, Sanayi Odası’nın mevcut vizyonuna yeni bir bakış açısı katmayı planladıklarını belirten Kamacıoğlu, Kıbrıs Türk sanayisinin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki payını arttırmayı da misyon edindiklerini söyledi.

“6 temel ilkemiz var”

Bu yoldaki öncelikli vizyonlarının güçlü bir ‘Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ ve ‘verimli sanayi üretimi’ olacağını kaydeden Kamacıoğlu, 6 temel ilkelerinin olduğunu belirtti.

Kamacıoğlu, bu ilkelerin ‘saygınlık’, ‘erişilebilirlik’, ‘hesap verilebilirlik ve şeffaflık’, ‘kapsayıcılık’, ‘yenilikçilik’ ve ‘iş birliğine açık olmak’ prensiplerinden oluştuğunu ifade etti.

banner134
Kamacıoğlu, söz konusu ilkeler ışığında yola çıkarken sanayiciler için ‘mikro-küçük işletmelere hızlı destek programı’, ‘girişimcilik destekleri’, ‘kobi finansman destekleri’, ‘işletme geliştirme destekleri’ ve ‘yerel üretici kümeleme modelleri’ gibi desteklerin sağlanacağını söyledi.

Deneyimlerini Sanayi Odası için katma değere dönüştürmek istediklerini kaydeden Kamacıoğlu, yerli üretimi artırma hedefinde olduklarını belirtti.

“Sanayimizin gelişmesi için çalışmalarımızı hızlandıracağız”

Kamacıoğlu, şöyle devam etti:

“Covid-19 nedeni ile büyük ekonomik kayba uğramış tüm esnafımızın yanında olacak finans modellerini belirledik. İlk icraat olarak bu konuda çalışmalarımızı yürütüp sanayicimize can suyu olacak hibelerden faydalanmak için çalışma başlatacağız.

Sanayicimiz ve sanayimiz için Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile daha iyi bir iş birlikteliği kurarak, sanayimizin gelişmesi için çalışmalarımızı hızlandırıp, bölgesel sanayilerimizin kendi kendine yetebilen modellerle yönetilmesini sağlayacağız.

Çevreye duyarlı bir ekip olarak, bu sayede sanayi bölgelerinin alt yapısını, çevre temizliklerinin veya oluşan lokal sorunların kendi içinde çözülmesini hızlandırmış olacağız. Girdi maliyetlerinin düşürülmesi için yapılacak çalışmalar sayesinde de firmalarımız çevre bölgelerdeki ekonomik aktörlerle rekabet edilebilir düzeye gelmesi hedeflenmektedir. Yerli üretimi arttırmak hedefindeyiz. Ayrıca çağdaş bir Sanayi Odası için sanayicilerin işlemlerindeki bürokrasinin azaltılması hedeflenmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75