banner6

'Yerli Ürünler Haftası' etkinliklerle kutlandı

banner37

 Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) organizasyonunda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası iş birliğinde, “12-18 Aralık Yerli Ürünler Haftası” dolayısıyla 5 ilkokulda fidan ekimi ve yerli ürünlerle sağlıklı besleniyorum semineri düzenlendi.

'Yerli Ürünler Haftası' etkinliklerle kutlandı
banner151 banner143

Etkinlikler 12 Aralık’ta Lefkoşa Şht. Doğan Ahmet İlkokulu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı ve hafta boyunca belirlenen okullarda devam etti. 
Sanayi Odasından verilen bilgiye göre, açılış törenine KTSO Başkanı Candan Avunduk ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Burhan katılarak yerli ürün tüketmenin önemine değinen kısa birer konuşma yaptı.

Etkinlikler kapsamında yerli ürün kullanımının önemine ve KKTC sanayi bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere ilkokul öğrencilerine yönelik iki ayrı kampanya düzenlendi.
“Yerli Ürünlerle Sağlıklı Besleniyorum” ve “Öğrenciler Üretiyor” sloganıyla düzenlenen kampanyalarla, ilkokul 4. ve 5. sınıf öğrencilerine üretimin önemini anlatmak, ağaç ve fide dikim uygulamaları yaptırmak, üretim ve sanayi bağlantısını güçlendirmek, tüketim yerine üretim odaklı olunmasını aşılamak, yerli ürünleri tanıtmak, yerli gıda ürünlerinin faydalarını anlatmak ve üretim bilincini geliştirmenin amaçlandığı kaydedildi.
Etkinlikler, Şht. Doğan Ahmet, Necati Taşkın, Aydınköy, Hasan Cafer ve Lapta ilkokullarında gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 11:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104