banner6

Yeşilırmak: Hiçbir hükümet 51/95 sayılı yasaya dokunamadı

banner37

KIBRIS TV’ye konuk olan UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak soruları yanıtladı.

Yeşilırmak: Hiçbir hükümet 51/95 sayılı yasaya dokunamadı
banner99

Müslüm BAYUK

KIBRIS TV’ye konuk olan UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak soruları yanıtladı:

“BU ÜLKEDEKİ EN CİDDİ SIKINTILARDAN BİR TANESİ SİYASİ İKTİDARSIZLIKTIR”

Ülkenin en büyük sıkıntılarından bir tanesinin siyasi iktidarsızlık olduğunu dile getiren Yeşilırmak Belediye Başkanlığı yaptığı zamanı anımsatarak, “Bu ülkedeki en ciddi sıkıntılardan bir tanesi siyasi iktidarsızlıktır. Benim Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde; 4 yıla yakın süreden bahsediyorum, 3 hükümet değişti. Bu ne demek: 3 Başbakan, 30 küsür Bakan…” dedi.

“SAYIN ÜSTEL’İN BAŞBAKANLIĞINDA BÜYÜK BİR İSTİKRAR VAR”

Başbakan Ünal Üstel’in Başbakanlık döneminden övgüyle bahseden Yeşilırmak, “Sayın Üstel’in Başbakanlığında büyük bir istikrar var, ciddi şekilde radikal kararlar alınıyor. Uzun yıllardır hiçbir siyasinin dokunamadığı yasalar hayata geçiriliyor, Belediye reformu da bunlardan bir tanesi” vurgusunu yaptı.

“HİÇBİR HÜKÜMET 51/95 SAYILI YASAYA DOKUNAMADI”

51/95 sayılı yasanın uzun yıllardır tartışılan bir yasa olduğunu ve hiçbir hükümetin 51/95 sayılı yasaya dokunamadığını ifade eden Yeşilırmak, “Hiçbir hükümet 51/95 sayılı yasaya dokunamadı. Biz bu yasanın 76 maddesini değiştirdik, yeniledik. Türkiye’deki, Dünya’daki ve Avrupa’daki örneklerine bakarak çalışmalarımızı yaptık ve 51/95’in içerisindeki koşulları günümüzün koşullarına göre değiştirdik” vurgusunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2023, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104