Yeşilırmak’a balıkçı barınağı yapılıyor

banner37

Yeşilırmaklı 30 balıkçı, yıllar sonra taleplerinin yerine gelecek olmasından dolayı oldukça heyecanlı

banner87
Yeşilırmak’a balıkçı  barınağı yapılıyor
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Yeşilırmak’taki balıkçılar, heyecanlı günler yaşıyor. Yıllar sonra bölgeye balıkçı barınağı yapılacak olmasının mutluluğunu yaşayan ve geçimini balıkçılıkla sağlayan 30 kişi, bir an önce barınağın tamamlanmasını bekliyor.

banner134
   Toplam maliyeti 500 bin TL olan barınaktan, Yeşilırmak köyünde işsiz olan gençlere de balıkçılık yapma imkanı sağlayacak. 4 ay içinde tamamlanması planlanan barınakta, balıkçıların yerleri kurayla belirlenecek. Güzelyurt körfezinde bulunan Yedidalga köyündeki barınağın dışında Yeşilırmak’a yapılan barınak, ilk ve tek olma özelliğini taşıyacak.

   Barınak yapımı, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse ediliyor, Türkiye Çukurova Kalkınma Ajansı’nın teknik, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen 2018 yılı Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destekleniyor.

   Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Yeşilırmak Balıkçılık Derneği’nin projesinin yeri, Çevre Dairesi ve Hayvancılık Dairesi tarafından uygun görülen yere inşa ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75