Yeşilköy'de yol isyanı

banner37

Sel felaketi dolayısıyla Yeşilköy Koop Benzin İstasyonu önünde çöken yolun tamiri için henüz bir adım atılmadı. Yol kapalı olduğundan trafik, köy içinden okul önünden veriliyor. Veliler, çocuklarının can güvenliğinden endişeli

banner87
Yeşilköy'de yol isyanı
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Yeşilköy’de yaşanan sel felaketinin üzerinden altı gün geçti ancak çöken yol için henüz bir adım atılmadı.

Yeşilköy Koop Benzin İstasyonu önündeki yolun çökmesi nedeniyle trafik köy içerisinden Şehit Menteş Zorba İlkokulu’nun önünden veriliyor. Öğrenci velileri, okul önündeki araç trafiğinin artması nedeniyle çocuklarının can güvenliğinden endişeli.

Velilerin şikayeti üzerine Yenierenköy Belediyesi, dün zabıta ekiplerini okul önüne göndererek, çocukların güvenli şekilde okuldan çıkışını sağladı.

Yeşilköy sakinleri ise, köy içindeki yolların yoğun araç trafiğini kaldırabilecek alt yapıda olmadığını, yolların dar olması nedeniyle de büyük sorun yaşadıklarından şikayet etti.

Nalbant: Sorun çözülmezse yolu biz kapatacağız

Şehit Menteş Zorba İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ali Nalbant, trafik akışının okul önünden olmasının can güvenliğini tehdit ettiğine dikkat çekerek çocukların her an bir araçla burun buruna kaldığını belirtti.

Nalbant, “Yolu bilmeyenler, çıkmaz yollara ya da orman yollarına giriyor. Yol bir haftadır kapalı, bir çivi dahi çakılmadı. Sorunlar böyle devam ederse, köylü olarak günün sonunda yolu biz tamamen geçişlere kapatacayız” dedi.

Vatandaş sorunlara çare istiyor

Yeşilköy sakini Haşim Baykut, çöken yolun yapılmamasına tepki göstererek, sürekli inceleme yapıldığını ancak icraat olmadığını söyledi.

Trafiğin köy içinden verilmesinin farklı sorunları da gündeme getirdiğini ifade eden Baykut, ilkokuldaki öğrencilerin her gün onlarca aracın arasından geçip okula girdiğini belirtti. Baykut, Erenköy Lisesi’ne gidecek otobüslerin de mecburen köy içinden geçtiğini ancak yollar dar olduğundan zorluklar yaşandığını söyledi.

Köy içindeki yolların yoğun trafik yükünü kaldıramayacağını anlatan Baykut, çöken yol üzerindeki birçok işyerinin de kepenk kapatmak zorunda kaldığını belirtti.

Bir başka köy sakini Halil Yumurtaş da, sel feleketi nedeniyle Dipkarpaz’a giden anayolun çöktüğünü ve trafiğe kapatıldığını söyledi. Köy içinden sağlanan trafiğin kendi evinin önünden geçtiğini ifade eden Yumurtaş, trafiğin okul önünden geçmesinin çocukları tehlikeye soktuğunu söyledi.

Zorba Cansoy ise, “Doğal affet Lefkoşa’da olsaydı yetkililer okulları tatil edecekti. Trafiği okul yolundan verdiler, bizim çocuklarımız üvey evlat değil. Yol çökeli bir hafta oldu ama hiç kimse gelip işe başlamadı. Yeşilköy Koop Benzin İstasyonu da kapalı. Paramız olmadığında kartla gidip oradan benzin alırdık, şimdi ne yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75