banner6

“Yeter artık! Nereye kadar zam!”

banner37

Dövizin yükselişi ve zamlar karşısında alım gücü düşen vatandaşlar, sokağa inmeye başladı. Tek kişi ve tek pankartla başlayan eyleme destek artmaya başladı

“Yeter artık!  Nereye kadar zam!”
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkede yaşanan ekonomik kriz, vatandaşı canından bezdirdi. Her zam haberi sonrası sosyal medyadan tepkisini dile getiren vatandaşlar, bir bir sokağa inmeye başladı.

Lefkoşa’da Hamitköy çemberinde cuma günü pankart açarak, zamları protesto etmeye başlayan Mustafa Gürkan’ın yol arkadaşları her gün artmaya başladı.

Zamlara isyan eden vatandaşlar dün Hamitköy çemberinde pankart açtı.

Yoldan geçen sürücülerin de desteğini alan vatandaşlar, isyan etti.

  “Nereye kadar zam”, “Yeterince sustuk artık susmayacağız”, “Uyanın battık”, “Bize bir gençlik, çocuklarımıza bir gelecek borçlusunuz”, “Yeter artık”, “Gemi batıyor kaptanlar nerde”,  “Çocukların sütü yok” yazılı pankartlar açan vatandaşlar, eylemlerinin süreceğini açıkladı.

Gürkan: Sosyal medyada isyan etmekle olmaz

Zamlara karşı sokağa inerek, eylem başlatan Mustafa Gürkan, şöyle dedi:

“Kötü gidişata karşı birilerinin bir şey yapmasını haftalardır bekliyordum. Bıktık artık, takatimiz kalmadı. Geçtiğimiz günlerde dost sohbetlerinde veya internette isyan etmekle bir şeyin değişmediğini ve sokağa inilmesi gerektiğini düşündüğüm için tek başıma eylem kararı aldım.

Cuma günü Hamitköy Çemberi’nde tek başımaydım, sonra 3-4 kişi olduk. Dün daha büyük bir kalabalıkla eylemimize devam ettik. Bu gemide hepimiz aynıyız, toplumun her kesimi de tüp gazı, tavuk ve hellim için aynı parayı öder, akaryakıt içinde aynı masrafı yapar. Bu gemi batıyor. Birilerinin kurtulmak için filikaları var ama bizim yoktur.

Yaşayabilmek için sesimizi çıkarmak zorundayız. Eylemlerimize devam edeceğiz”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104