Yetersiz önlem kaza getirdi, baba oğul ölümden döndü

banner37

Lefkoşa’da Alpet ışıkları yakınlarında, LTB’nin altyapı çalışması yaptığı yerde yeterli güvenlik önlemi alınmaması kazaya davetiye çıkardı. Bir araç yoldan çıktı, park halindeki kamyonun altına girdi   

Yetersiz önlem kaza getirdi,  baba oğul ölümden döndü
banner90
banner99

Doğan SAMER

   Başkent Lefkoşa’da, Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde, dün akşam meydana gelen kazada yoldan çıkan araç, park halindeki kamyonun altına girdi. Kazada biri çocuk 2 kişi yaralandı. Kazada can kaybının yaşanmaması büyük şans olarak nitelendirildi.

   Kazanın yaşandığı yerde Lefkoşa Türk Belediyesi’nin alt yapı çalışması yapmasından dolayı yolun bir kısmının tek şeride düştüğü, söz konusu yerde de yeterli güvenlik önleminin olmadığı gözlemlendi.

   Çalışmanın yapıldığı güzergah üzerinde sadece bir adet demir levhanın olması ve aydınlatma lambalarının çalışmaması, kaza mahalline gelen vatandaşların tepkisine neden oldu.

   Vatandaşlar belediyeyi arayarak yol üzerine acil olarak güvenlik önlemi alınması gerektiğini dile getirdi.

   Olay yerinde bulunan vatandaşlar, “Böyle önlem mi olur? Can kaybı yaşanmaması mucize… Söz konusu noktada yol güvenliği tam olarak sağlanmalı” dedi.  

banner134

Tedavilerinin ardından taburcu oldular

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, saat 19.30 sıralarında meydana geldi.

   40 yaşındaki İbrahim Alp, yönetimindeki JK 338 plakalı araçla sağ şerit içerisinde seyrettiği sırada önünde aynı istikamete doğru seyreden araçları geçmek için sol şeride geçtiği sırada yolun solunda elektrik hatlarına bakım için kısmen yol içerisinde park halinde bulunan Elektrik Kurumu’na ait FM 653 plakalı araca çarptı. 

   Kaza sonucu yaralanan JK 338 plakalı araç sürücüsü İbrahim Alp ve araçta yolcu olarak bulunan 13 yaşındaki Ayaz Can Alp, kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75