Yetiştirdiğim üzümlerin yarısını çaldılar!

banner37

Aylarca emek harcayıp, üzüm yetiştiren ve tam verim alacakken üzümlerinin yarısına yakını çalınan Ziyametli üretici Mehmet Yavuz isyan etti

banner87
Yetiştirdiğim üzümlerin yarısını çaldılar!
banner90
banner99

“BAĞI OLMAYANDAN ÜZÜM ALMAYIN”… Ziyametli Mehmet Yavuz, bir hafta arayla bağına iki kez hırsızların girdiğini ve bağındaki üzümlerin yarısının çalındığını anlattı. Çalınan üzümlerin ilaçlı olduğunu ifade eden Yavuz, toptancılara da çağrı yaparak bağı olmayandan üzüm almamalarını istedi.

Ayşe BULUT

   Aylarca emek harcayıp, üzüm yetiştiren ve tam verim alacakken üzümleri çalınan Ziyametli üretici Mehmet Yavuz isyan etti.

   Bir hafta arayla bağına iki kez hırsızların girdiğini kaydeden Yavuz, bağındaki üzümlerin yarısının çalındığını anlattı.

   Yavuz ayrıca üzümlerinin ilaçlı olduğuna dikkati çekerek, eğer bu hırsızlar çaldıkları üzümleri satacaksa bunu yiyecek vatandaşlar açısından da zararlı olacağı konusunda uyardı.

   Polisin olayın peşinde olduğunu belirten Mehmet Yavuz, toptancılara da bağı olmayandan üzün almamaları konusunda çağrıda bulundu.

“Üzümlerden biz bile henüz yiyemedik”

   Yavuz, yetiştirdiği üzümleri kesip, henüz evine bile götüremediğini söyledi ve şu şekilde konuştu:

   “Geçen hafta ve bu hafta üzüm bağına giren hırsızlar üzümlerin ilaçlı olup olmadığını düşünmeksizin kesip aldı. Yaklaşık 8-10 kasa üzümü çaldılar. Benim üzüm ilaçlıydı. Çünkü daha tam olgunlaşmamıştı. Benim üzümlerimin neredeyse yarısını çaldılar, yan taraftaki arkadaşa yemeklik dahi bırakmadılar. Çalışıp üretmek dahi içimizden gelmiyor. Ben ocak ayından beridir bu üzümün yetişmesi için ilacıdır, çapasıdır bakımıdır yapıyorum. Bütün emeklerimiz boşa gidiyor. Polise de gittim polis de bu işin peşinde. İnşallah her kim yaptıysa bir an önce bulunur. Toptancılara da çağrımdır bağı olmayandan üzüm almasınlar.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin BURAN
Hüseyin BURAN - 11 ay Önce

Mehmet bey Allah yardımcınız olsun. Bu sicaklarda bir sey yetiştirmek ne demek çeken bilir.InşAllah çalanlara zehir irin olur da akar üzerlerinden

FATOS INAN
FATOS INAN - 11 ay Önce

YAZIK MEMLEKET OKADAR HIRSIZ DOLDU DEMEK. INSALLAH YAKALANIRLAR VE DIREK SINIR DISI EDERLER. TEMIZLESINLER ÜLKEYI ESKI KIBRIS OLMASA BILE YINE DE DAHA GUVENLİ OLUR BU HIRSIZLARI ATARLARSA ULKEDEN BU NE YA ADAMIN TARLASINA GIR UZUMLERINI CAL REZALET

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75