Yiğit Bulut: Kıbrıs sözlerim çarpıtıldı

banner37

TC Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut A Haber canlı yayınında Kıbrıs hakkında yaptığı 'Kuzey Kıbrıs Türkiye'nin denizaşırı bir vilayetidir' ifadesini "bir kısım medya" tarafından çarpıtıldığını iddia etti.  

banner87
Yiğit Bulut: Kıbrıs sözlerim çarpıtıldı
banner90
banner99

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un, A Haber canlı yayınında Kıbrıs hakkında yaptığı “Kuzey Kıbrıs Türkiye'nin denizaşırı bir vilayetidir” ifadesine açıklık getirdiği belirtildi.

İfadelerinin Avrupa Birliği'nin Kıbrıs'a karşı tutumuna yönelik söylenmiş olduğunu öne süren Bulut, Türkiye'nin Kıbrıs'a ne kadar bağlı olduğunu göstermek için vurgulanmış cümlelerin “bir kısım medya” tarafından çarpıtılarak KKTC halkını rencide edecek şekilde servis edildiğini iddia etti.

Ne demişti?

Geçtiğimiz günlerde TRT Haber’de yayınlanan ‘Derin Analiz’ programına konuk olan Bulut, Ada'da çözüm olması halinde Kıbrıs’a AB bayrağı çekip Schengen vizesi ile mi gidileceğini sormuştu. 

Bulut, değerlendirmesine şu şekilde devam etmişti: 

“Vatandaş olarak bunu söylüyorum. KKTC, Türkiye’nin bir vilayeti olması gerekir. Türkiye’nin denizaşırı bir vilayetidir, bir plakası, bir valisi olur. Orada bir Cumhurbaşkanı, Başbakan, bir Meclis var ve sonuçta bunun masraflarını Türkiye ödüyor.

“Rumlara su ve elektriği de biz veriyoruz”

Geçmişte benzer açıklamaları nedeniyle Kıbrıs'tan tepki alan Yiğit Bulut, son açıklamasında Türkiye’nin KKTC üzerinden Kıbrıslı Rumlara da su ve elektrik verdiği şeklinde doğru olmayan bilgiler de aktarmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108