Yıkıcı: Bakanlık kazadan sorumlu şirketi akladı!

banner37

Dayanışma Aktivisti Hasan Yıkıcı, kişisel Sosyal Medya hesabından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kazayla ilgili yaptığı açıklamayı eleştirerek olayın bir iş kazası olduğunu ve iş kazasında doğrudan sorumlunun işveren olduğunu belirtti.

Yıkıcı: Bakanlık kazadan sorumlu şirketi akladı!
banner8

Yıkıcı açıklamasında, olayı KKTC klasiği olarak niteleyerek, meselenin üzerine gidilmesi gerektiğine işaret etti.

Yıkıcı, bir işçinin kayıtlı olup olmamasının iş verenin yükümlülüğünde olduğunu belirterek, bir iş kazasında sorumluluğun işverene ait olduğunu söyledi.

banner134
Bu trafik kazası bir iş kazasıdır olarak da niteleyen Yıkıcı, Çalışma Bakanlığı 'nın verdiği kararla İlcan Altyapı İnşaat şirketini akladığını söyledi ve şunları kaydetti:

"Yazıklar olsun, bu özel şirket sadece kayıt dışı işçi çalıştırmaktan değil, aynı zamanda iş cinayetinden de sorgulanmalı ve cezai prosedür uygulanmalıdır.

Bir başka nokta ise İlcan Altyapı İnşaat şirketinin yapısı ve organik ilişkileri ile ilgili bilgi kirliliğidir. Tüfekçi'nin taşocağı işletmesine yine Tüfekçi'nin reklam logoları bulunan bir kamyonla hizmet sağlayan bu şirket Tüfekçi kurumuna bağlı ayrı taşeron bir firma mıdır?

Bu ülkede başta belediyelerde olmak üzere taşeron sistemini kimlerin yaygınlaştırdığını çok iyi biliyoruz, özel sektörde her türlü sömürü ve güvencesizliğin sonuçlarını nelere yol açabileceğini yaşayarak görüyoruz... Bu konunun üzerine gideceğiz. Bir trafik kazasında kktc'ye dair her türlü pislik birer birer ortaya dökülüyor. Bu memleketi ne bir avuç hırsıza ne de beş para etmez siyasilere bırakacağız!"

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75