'Yıl sonunda 237 milyon TL açık bekliyoruz'

banner37

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın bugün düzenleyeceği basın toplantısını Başbakan Tufan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ile görüşme yapmak üzere ertelemesinin ardından açıklamalarda bulundu.

'Yıl sonunda 237 milyon TL açık bekliyoruz'

Denktaş, yılın ekonomik olarak zor geçeceğini kaydederek, vergi gelirlerinde güzel artış olduğunu ancak döviz dalgalanması nedeniyle 237 milyon TL açık öngördüklerini ifade etti.

“Saldırıların durdurulması faydalıdır”

Denktaş, hükümete yönelik saldırılarla ilgili de açıklamalarda bulunarak, hükümete yöneylik yapılan “gereksiz” saldırıların, yıpratma girişimlerinin durdurulmasının faydalı olacağını kaydetti. Hükümetin 4 ortağının da devam etme yolunda hemfikir olduğunu belirten Denktaş, her seferinde hükümet değiştirerek sorunların çözülemeyeceğini belirtti.

“Sektörel bir asgari ücret belirlenmesine geçilmeli”

Elektrik ve tüp gaz fiyatlarının da döviz artışından etkilendiğini söyleyen Denktaş, yapılan artışın yeni bir zammı getirip getirmeyeceğini de bilmediklerini kaydetti. Denktaş, daha önce zamları Maliye Bakanlığı olarak üstlendiklerini ancak bunu daha fazla üstlenmelerinin mümkün olmadığını kaydetti.

Denktaş asgari ücretle ilgili de açıklama yaparak, sektörel bir asgari ücret belirlenmesine geçilmesi gerektiğini ve Çalışma Bakanlığı’nın konuyla ilgili çalışma yaptığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108