banner6

Yılbaşı masası için et alışverişi başladı

banner37

Emekli maaşlarının salı günü ödenmesi, memur maaşlarının da bugün ödeneceğinin açıklanmasının ardından vatandaşlar yılbaşı alışverişine yöneldi. Maaş ödemesini duyan halk kasapların yolunu tuttu

Yılbaşı masası için  et alışverişi başladı
banner150 banner150 banner151 banner152

Erol KANLIADA

Yeni yıla sayılı günler kala, vatandaşlar da bütçeleri oranında hazırlıklarına başladı.

Döviz kurlarının tavan yaptığı bir hafta öncesine kadar ne yapacağını bilemeyen halk, kurlardaki düşüşle moral buldu, emekli maaşlarının Salı günü ödenmesiyle birlikte memur maaşlarının da bugün ödeneceğinin açıklanmasının ardından yılbaşı akşamı evde masa kurmak için hazırlıklara girişti.

‘Mangal olmazsa olmaz’ diyenler ile ‘en azından köfte yapalım, fırına et sürelim’ diyenler de bütçeleri el verdiği oranda kasapların yolunu tuttu.

Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, et fiyatlarının çok yükselmediğini, geçen yılbaşına oranla sadece 5-10 TL civarında arttığını söyledi.

Yılbaşı öncesi vatandaşın ilgisinden memnun olan Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, satışların iyi olduğunu, bu ilginin yılbaşına kadar daha da artmasını beklediklerini belirtti.

Kuzu pirzola ve şişliğin kilosunun 120 TL, yemeklik etin 110 TL, dana tosun kıymanın 95 TL, orta yağlı kıymanın 80 TL olduğunu ifade eden Akbıçak, biftek, kuşbaşı ve rostonun da 115 TL’den satıldığını söyledi.

Fiyatların hemen her kasapta aynı olduğunu ve en fazla 3-5 TL fark edeceğini kaydeden Akbıçak, en fazla şişlik ve yemeklik (fırınlık) etin tercih edildiğine de dikkat çekti.

“Et fiyatları düşebilir”

Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, “Et fiyatlarında döviz değil, canlı hayvan kesimi ve satımı önemlidir” dedi.

Akbıçak, canlı hayvan ve yem fiyatlarında yaşanabilecek bir düşüşün, et fiyatlarının da düşmesine neden olabileceğini vurguladı.

Güney Kıbrıs’taki et fiyatlarının daha ucuz olduğuna değinen Akbıçak, bazı vatandaşların güneyden et aldığına dikkat çekti.

Ürünler fiyatları (kg)

Kuzu pirzola  120TL

Kuzu şişlik  120 TL

Yemeklik et  110 TL

Dana tosun kıyma  95 TL

Biftek  115

Kuşbaşı  115

Rosto  115 

Orta yağlı kıyma  80 TL

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110