'Yıllarca tüm saldırı ve eleştirilere karşı durdum'

banner37

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, ülkede artık aklanması gereken birşey varsa onun da siyasetin ta kendisi olduğunu belirterek, “Kıbrıs Türk siyaseti artık çamur at izi kalsın gibi eylemlerden arınmak zorundadır”dedi.

banner87
'Yıllarca tüm saldırı ve eleştirilere karşı durdum'
banner90
banner8

Serdar Denktaş, Demokrat Parti Genel Merkezi’nde bugün düzenlediği basın toplantısında, ülke siyasetinin hiçbir zaman bu kadar kirlenmediği görüşünü belirtti.

Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı görevinden istifasının ardından, dokunulmazlığının kaldırılmasını da talep ettiğini belirterek, “Buradaki amacım iddia edilen güven bunalımı gerekçesini geçersiz kılmaktı. Gerçek bir dürüst siyaset polisi, suçluyu yargıya havale eder kendini aklamış olurdu.

Ancak,Sayın Özersay, benim bu hamlemden sonra kendisine engel olduğunu iddia ettiği icraata devam edebilecekken hükümetten çekilmeyi tercih etti. Halkın refahını yükseltmek için hareket ettiğini iddia edenlerin, kendisine verdiğim hizmete devam fırsatını geri tepmesi anlaşılabilir değildir”diye konuştu.

Denktaş, “Saldırıları yapanlar veya teşvik edenler bugün rahattırlar. Çünkü tutumları, çamur at izi kalsın şeklindedir. Benim açımdansa durum böyle değildir. Böyle bir durumu çözmekse neredeyse imkansızdır. Gerçek anlamda aklanmaya ihtiyacı olanlar başkalarına çamur atarak, kendilerini temiz olmakla ilişkilendirmeye çalışanlardır.” ifadelerini kullandı…

Kendisinin hem kişi olarak hem isim olarak siyasi bir figür olduğunu ve bu ülkede artık aklanması gereken siyasetin ta kendisi olduğunu anlatan Demokrat Parti Genel Başkanı Denktaş, Kıbrıs Türk Siyaseti bu tür eylemlerden arınmak zorundadır. Ben de en az her Kıbrıs Türkü gibi Türkiye sevdalısıyım. Büyüdüğüm evde böyle öğrendim. Gerçek bir Türkiye sevdalısı olarak ve Kıbrıslı Türk siyasetçisi olarak doğru bildiğim ne ise onu savundum. Yıllarca tüm saldırı ve eleştirilere karşı durdum.” diye konuştu.

Serdar Denktaş konuşmasında, “bu hükümetin daha yapabileceği çok iş bulunduğunu ve birçoğunun sadece Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olduğunu anlatarak, “şimdi herşey durdu, hayat devam ediyor, döviz iniyor kalkıyor, borsa dalgalanıyor, biz ise oyun içinde oyun oynamaya devam ediyoruz “ diye konuştu…

Bir süreden beri hakkında bazı basın yayın organlarından kendisine yönelik bilinçli şekilde saldırılar bulunduğunu da anımsatan Denktaş,yasal yollardan hakkını aramakta olduğunu ve arayacağını bildirdi.

Serdar Denktaş,”yasal süreçlerin tamamlanmasının zaman alacağını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75