banner6

Yıllardır yasallaşamayan yasaları hayata geçireceğim

banner37

DP Lefkoşa Milletvekili Adayı Ali Tunçtaşlı, seçilmesi halinde gerçekleştirmek istediği hedefleri hakkında bilgi verdi:

Yıllardır yasallaşamayan  yasaları hayata geçireceğim
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Demokrat Parti’nin (DP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Ali Tunçtaşlı, toplumun ihtiyaçlarına çözüm bulmak ve yıllarca tasarı halinde kalıp, yasallaşamayan yasaları hayata geçirmek istediğini anlattı.

Avukat olan Ali Tunçtaşlı, “Bilgi birikimimle toplumumuza hizmet verebilmek için adayım. Ağırlıklı olarak hukukçuların olduğu bir mecliste görev yapmak istiyorum. Her zaman dediğim gibi insanın içinde insan sevgisi olacak ki, toplumun sorunlarını çözebilsin. Vatandaşlarımızın sesini duyurabilmek istiyorum” dedi.

Tunçtaşlı, şöyle devam etti:

“Bunun yanında ülkemizde 6 bin engelli bulunmakta ancak Engelliler Yasası yok. Engelliler Yasası’nın artık meclisten geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanatçılarımızın göz nuru emekleri var. Telif Hakkı Yasası yasallaşmadığı için ne yazık ki emek hırsızları sanatçılarımızın hakkını yiyor. Artık bu yasanın yasallaşmasını hedefliyorum. Özellikle yıllardır hayata geçemeyen Hal Yasası’nın hayat bulması gerektiğini düşünüyorum. En önemlisi kulağımı halkıma vereceğim ve halkın taleplerini hayata geçireceğim.”

“Partimizin başarıyla sürdürdüğü turizm politikası var”

DP’nin başarıyla sürdürdüğü turizm politikası olduğunu belirten Tunçtaşlı, özellikle bu dönemde ihaleye çıkılan ve pilot bölge olan Bafra’da hayata geçirilen Kaçak Atık Su İzleme Sistemi’nin önemine vurgu yaptı.

Tunçtaşlı, denize kıyısı olan otellerin yıllardır süregelen ve çözümsüz kalan denize vermiş oldukları kirli suları önlemek için bu sistemi hayata geçirdiklerini anlattı.

Tunçtaşlı, hayata geçirilen sistemle Çevre Dairesi tarafından online olarak 24 saat canlı olarak otellerin denize atık su verip vermediğinin denetlenebildiğini ve anında analiz yapıldığını kaydetti.

Tunçtaşlı, “DP, her dönem olduğu gibi üzerine düşeni yapıp, turizm sıfır noktasındayken bu bakanlığa talip olmuş ve turizmi pandemi döneminde dahi başaran, hayat bulmasına yardımcı olan bir siyasi parti olmuştur” dedi.  

“Asgari ücrette yüzde 70 artış yapan siyasi parti olduk”

DP’nin görev yaptığı Çalışma Bakanlığı’nda son iki yılda asgari ücrette yüzde 70 artış yapıldığına vurgu yapan Tunçtaşlı, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği nezdinde yapılan çalışmada ise her köyde bir kooperatif anlayışını hayata geçirip, üretimde kooperatifleşmeyi teşvik edip, katkı sağladıklarını anlattı.

Tunçtaşlı, şöyle devam etti:

“Bunun yanında Sosyal Hizmetler Dairesi olarak önem verdiğimiz konulardan biri olan 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerini kurma yönünde eski polis okulu ve Erenköy eski Sağlık Merkezi binalarını hizmete geçirmek için projeler başlattık. Bu binaları 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerine dönüştürmek için projeler başlatıldı. Yine Turizm Bakanlığı için turizmin gözbebeği olan Girne Yat Limanı’nın birinci etabı başladı. Restorasyon çalışmaları devam ediyor. 2, 3 ve 4’üncü etap çalışmaları tamamlandı ve Merkezi İhale Komisyonu’na ihaleye çıkmak için sevk ettik. Çevre alanında hava izleme istasyonu tekti. 10’a çıkardık. 9’uncu sınıflara çevre dersinin müfredatlara konulmasını sağladık. Her ilçede bir müze olması yönünde çalışmalar başlattık ve özellikle Mağusa’da Şömineli Ev’in restorasyon projesinin de hayata geçmesini sağladık. Bu ve buna benzer birçok projeyi hayata geçirdik ve planlanan birçok proje üzerinde de çalışılıyor.”

“Vatandaşın en büyük silahı vereceği oydur”

Ali Tunçtaşlı, bazı kesimlerin sandığa gitmeme yönünde çağrı yaptığını belirtip, “Bana göre vatandaşın en büyük silahı vereceği oydur. İradelerini sergilesinler. Gerek siyasi partilere gerekse milletvekili adaylarına kendilerinin gözündeki notu vermek için sandığa mutlaka gitsinler. Sandığa gitmemek çözüm değildir. Bu dönemde partimizin en önemli projeleri arasında sosyal konut projelerinin hayata geçmesi yönünde çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110