Yine zehir soluduk

banner37

Haspolat Sanayi Bölgesi’nde dün, hurdalık alanda çıkan yangın gökyüzünü siyaha bürüdü. Yangın esnasında meydana gelen patlamalar, kara duman ve rüzgâr ekiplere zor anlar yaşattı

Yine zehir soluduk
banner90
banner8

Doğan SAMER

Haspolat Sanayi Bölgesi’nde dün öğlen saatlerinde araba ve sanayi atıklarının bulunduğu hurdalık alanda yangın çıktı. Hızla büyüyen yangından yükselen duman kilometrelerce uzaktan görüldü.

Gökyüzünü siyaha bürüyen yangın esnasında, patlamalar meydana geldi; bazı küçük plastik parçalar etrafa savruldu.

Yangına, İtfaiye, Sivil Savunma ekipleri ve bir iş makinesi ile müdahale edildi.

Ekipler yoğun duman ve rüzgâr nedeniyle yangını kontrol altına almakta güçlük çekti. Rüzgâr sebebi ile sık sık yön değiştiren kara duman, itfaiye ekiplerinin işini zorlaştırdı.

Başta Lefkoşa olmak üzere geniş bir alandan görülen Haspolat Sanayi Bölgesi’ndeki yangının dumanı, “yine zehir soluyoruz” dedirtti.

Uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınan yangın, saatler süren soğutma çalışmasının ardından tamamen söndürüldü.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre yangın, saat 11.45’te meydana geldi. 

Sanayi bölgesinde henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çıkan yangın sonucu yaklaşık 10 dönümlük arazi içerisinde bulunan araba ve sanayi atıklarından oluşan hurdalar ile kuru otlar yanarak zarar gördü.

Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

banner134
Aynı yerde defalarca yangın çıktı

Öte yandan bölgedeki vatandaşlar, yangının çıktığı hurdalıkta daha önce de defalarca yangın çıktığını söyledi.

Geçen sene ve önceki senelerde de bu bölgede yangın çıktığını ifade eden vatandaşlar, Lefkoşa’nın hemen hemen her sene bu dumana maruz kaldığını anlattı.

Bölgede, kolay tutuşabilen birçok materyal olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, gerek işletmelerin gerekse ilgili kurum ve kuruluşların bölgenin temizliği ve tedbirler konusunda daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Vatandaşlar, önceki senelerde de bölgedeki hurdalıkta çıkan ve güçlükle söndürülen yangınlara da atıfta bulunarak, “her seferinde zehir solumak zorunda bırakılmayalım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75