Yırtıcı kuşu katletmek istediler

banner37

Serhatköy’de Öztürk Sözcü tarafından yaralı halde bulunan yırtıcı kuşun vücudunda çok sayıda fişenk saçması ve sol kanadında çoklu kırık tespit edildi

Yırtıcı kuşu katletmek istediler
banner99

“YAŞAYIP YAŞAMAYACAĞI BELLİ DEĞİL”… Serhatköy’de Sarıtaşlar bölgesinde önceki gün saat 13.00 sıralarında bulunarak Taşkent Doğa Parkı yetkililerine ulaştırılan yırtıcı kuşun hayati tehlikesinin olduğu ve yaşasa bile doğaya dönüp dönemeyeceğinin belli olmadığı bildirildi.

Funda ÖZSAKINÇ

   Serhatköy’de önceki gün Sarıtaşlar bölgesinde av tüfeği ile vurulmuş yaralı bir yırtıcı kuş bulundu.

   Öztürk Sözcü isimli vatandaş tarafından saat 13.00 sıralarında bulunan yaralı kuş, Taşkent Doğa Parkı yetkililerine ulaştırıldı.

   Yaralı kuşu muayene eden Taşkent Doğa Parkı yetkilileri, vücudunda çok sayıda fişenk saçması ve sol kanadında da çoklu kırık tespit etti.

   Yaralı kuşun hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten yetkililer, Taşkent Doğa Parkı’nın sosyal medya hesabından isyan etti.

   Söz konusu paylaşımda, duruma tepki gösteren yetkililer, “Hayvanın hayati tehlikesi devam ediyor, yaşasa bile doğaya dönüp dönemeyeceği belli değil. Aylarca sürecek, binlerce TL’ye malolacak çok zorlu bir süreç hem bu zavallı hayvanı hem de bizi bekliyor. Aklımızda tek bir soru var, NEDEN?” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75