banner6

Yitirdiklerimiz: Ayhan Akbaş (Müçteba)

banner37

Türk Bankası’nın birçok biriminde çalışmış, mesleğine ve ailesine bağlı bir kişiydi… Ayhan Akbaş, çevresi tarafından çok sevilen, dürüst ve iyi bir insan olarak yaşamını sürdürdü. Türk Bankası’nın birçok biriminde çalışan Akbaş, ana kasa sorumlusu Müdür Muavini olarak görev yaptı. Akbaş, bankada 39 yıl çalıştı.

Yitirdiklerimiz: Ayhan Akbaş (Müçteba)
banner8

Gülten ÖZYAKUP SEZGİN

Ayhan Akbaş (Müçteba) 21 Kasım 1940 tarihinde Gönendere’de doğdu.

İki kız kardeşi olan Akbaş, ilk ve ortaokulu Gönendere’de okudu. Liseyi Haydarpaşa Ticaret Lisesi’nde okuyan Akbaş, Lefkoşa’da yurtta kaldı.

Babası Mehmet Müçteba tek oğlunun yurt dışına gitmesine razı olmadı. Asıl mesleği öğretmen olan babası sevilen sayılan kültürlü bir insandı.

Babası oğlunu Türk Bankası’na memur olarak 1961 yılında işe koydu. 1963 olaylarında Ayhan Akbaş (Müçteba) mücahit olarak görev yaptı, gündüz bankada gece ise mevzide toplamda dört buçuk yıl askerlik görevi ifa etti.

Ayhan Akbaş, 1967 yılında Kıyal Akbaş (Tahir) ile nişanlandı, 1968’de evlendi.

Akbaş, çevresi tarafından çok sevilen, dürüst ve iyi bir insan olarak yaşamını sürdürdü. Türk Bankası’nın birçok biriminde çalışan Akbaş, ana kasa sorumlusu Müdür Muavini olarak görev aldı, rahatsızlığı sebebiyle 2000 yılında bankacılıktan ayrılmak zorunda kaldı.

Kendisi bankacılığın çok zor bir meslek olduğunu söylemekle beraber işine büyük sevgiyle bağlı olan Akbaş, toplam 39 yıl fiili olarak çalıştı. 2000 yılında bankada işinin başındayken rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Akbaş, yapılan tetkiklerde aort damarında anevrizma tespit edildi ve Türkiye’ye sevk edildi.

banner134

Akbaş, ciddi bir operasyondan altı ay sonra ikinci bir operasyon daha geçirdi. Söz konusu ameliyatlardan sonra eşi Kıyal Akbaş’ın ihtimamlı bakımıyla 14 yıl daha yaşayan Akbaş, 21 Haziran 2014 tarihinde 3 torun sahibiyken hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 11:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104