Yitirdiklerimiz: Mustafa Gürsoy

banner37

Müziğe gönül vermiş, uzun yıllar kan bankasında görev yapmış bir isim… Kendine özgü sesi ve şarkıları yorumlamasıyla tanınan Mustafa Gürsoy, kan bağışı kampanyalarında aktif görev aldı. Gürsoy, halkımızı kan bağışı yapmaya özendirmek amacıyla “Bir Damla Kan” adlı şarkıyı seslendirdi, klip çekti.

Yitirdiklerimiz: Mustafa Gürsoy
banner90
banner8

Gülten ÖZYAKUP SEZGİN

Mustafa Gürsoy, 9 Temmuz 1971’de doğdu. Serda ve Ferahzat Gürsoy’un ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Mustafa Gürsoy’a sekiz aylıkken Thalessaemia teşhisi kondu ve Gürsoy ailesinin uzun yıllar sürecek acılarla dolu yeni yaşam dönemi başladı.

Çok zor ve acılı tedavi gerektiren, Mustafa Gürsoy için gereken her şey en üst düzeyde yapılmaya çalışıldı.

Müzisyen bir babanın oğlu olan Gürsoy, sürekli müzik çalışmalarının içinde büyüdü. İzleyerek, dinleyerek ve sorarak kendi kendisini yetiştirdi. Çocuk yaşlarda önce davul daha sonra gitar çalmaya başladı.

Ama onun sevdası ille de keyboard’du. En iyi ve son derece gelişmiş keyboard’lara sahip olmaya çalıştı hep. Kendine özgü sesi ve şarkıları yorumlama şekli vardı. Daha çok eğlence sektöründe müzik yaptığı için repertuarını da bu ortamlara göre seçerdi. Ama onun için olmazsa olmaz ‘Sıla 4’ müzikleriydi…

Sosyal sorumluluk projelerinde aktifti

banner134
Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde çalışan Mustafa Gürsoy, uzun yıllar kan bankasında görev yaptı ve kendisi gibi yaşamlarının devamı için mutlaka kan almak zorunda olan tüm insanlar için düzenlenen kan bağışı kampanyalarında aktif görev aldı.

Halkımızı kan bağışı yapmaya özendirmek, farkındalık yaratmak için sözleri Bülent Fevzioğlu, müziği ise Cemal Özgürsel’e ait “Bir Damla Kan” adlı şarkıyı seslendiren ve klipini çeken Gürsoy için bu çalışma büyük önem taşıyordu.

Son çalışması “Bu Hayat Hepimizin” şarkısı özel bir gecede tanıtılacak

Gürsoy, sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve engelli kardeşleri için farkındalık yaratacağına inandığı “Bu Hayat Hepimizin” şarkısını tamamladı. Sözleri yine Bülent Fevzioğlu, müziği Cemal Özgürsel’e ait bu yeni şarkısı için yaklaşık üç yıl uğraş verdi.

Şarkının klip çalışmasını ablası Çamay Çiçekseven tamamlıyor ve onun bu çalışması yakında özel bir anı gecesinde sevenleriyle buluşturulacak.

45 yıllık yaşam süresinde çok aktif bir kişi olarak tanınan Gürsoy, insanlara yardım etmeyi, onları mutlu etmeyi hep görev bilen bir kişiydi. Kızı Serda’ya her baba gibi düşkün olan Gürsoy’un kızına güzel bir gelecek sağlayabilmek en büyük arzusuydu. Ama ömrü buna yetmedi…

Mustafa Gürsoy, kısa yaşam süresine koca bir hayatı dolu dolu sığdırdı ve arkasında onu asla unutmayacak ve her zaman anılarıyla yaşatacak büyük sevenler kitlesi bıraktı.

Kalp krizi sonucu Yakın Doğu Hastanesi’ne kaldırılan, 45 yaşındaki Mustafa Gürsoy, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, 4 Kasım 2016’da hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75