banner6

Yitirdiklerimiz: Zerrin Akalın

banner37

Ülkemizin sevilen doktorlarından biriydi… Ülkemize önemli hizmetler veren Zerrin Akalın, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Başkanıydı. Akalın, “İnsan Hücre, Doku ve Organ Nakli Yasası”nın hayata geçirilme sürecine ciddi katkı sağladı.

Yitirdiklerimiz: Zerrin Akalın
banner151 banner143

Gülten ÖZYAKUP SEZGİN

Ülkemizin tanınmış ve sevilen doktorlarından Zerrin Akalın, Böbrek ve Diyaliz Hastalarına Yardım Derneği çatısı altında çok başarılı çalışmalar yürüttü… Akalın, “İnsan Hücre, Doku ve Organ Nakli Yasası”nın hayata geçirilme sürecine ciddi katkı sağladı.

Tıp dünyasına uzun yıllar hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı Zerrin Akalın’ın yaptığı hizmetler unutulmayacak…

1953 yılında Lefkoşa’da dünyaya gelen Zerrin Akalın, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığını Zeynep Kamil Hastanesi’nde yaptı.

Akalın, Mağusa Hekim ve Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı; Kıbrıs Türk Tabip Odası, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği ve Kıbrıs Türk Kadın Dayanışma Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

Zerrin Akalın, ayrıca 2012 yılından beri Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği’ne Başkanlık yaptı.

Evli ve bir çocuk annesi olan Akalın, Ağustos 2015 tarihinde vefat etti…

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 10:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104