Yoannu Anastasiadis ile Maraş için B planını görüştü

banner37

Yoannu Anastasiadis ile Maraş için B planını görüştü
banner90
banner99

Sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Maraş’ın “kolonize edilmesi” planlarının önüne geçilmesiyle ilgili B planını görüştüğünü açıkladı.

Haravgi gazetesinin haberine göre “Astra”ya açıklama yapan Yoannu, bir B planının bulunduğunu; ancak sözde “Maraş Belediyesi”nin, “kolonizasyon” gibi bir eylemin önüne tek başına geçemeyeceğini söyledi.

Yoannu, AB, ABD ve Rusya gibi ülkelerin Türkiye’ye, BM Güvenlik Konseyi’nin 550 ve 789 sayılı kararlarına uyması için baskı yapması gerektiğini; ancak şu anda bu yönde bir niyetleri olmadığını kaydetti.

banner134
Sözde “Maraş Belediyesi”nin KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimine ve Kıbrıs Türk toplumu liderliğine kimin oturacağına odaklandığını belirten Yoannu, şayet koltuğa Ersin Tatar gibi birisi oturursa, bunun “mezar taşı” olacağını, çünkü herhangi bir uzlaşı sağlanmasının mümkün olmayacağını söyledi.

DERİNYA’DA “ANTİ-İŞGAL ETKİNLİĞİ” YAPILACAK

Bu arada Alithia gazetesi de, sözde “Maraş Belediyesi”nin 13 Ağustos’ta, Derinya’daki “Mağusa Kültür Merkezi”nde “anti-işgal etkinliği” düzenleyeceğini yazdı.

Haberde, etkinliğin “Güneşsiz Olmaz” ismi altında gerçekleşeceği belirtilirken, saatiyle ilgili detay yer almadı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75