Yol boyu hayvan leşleriyle dolu

banner37

Girne’ye bağlı Pınarbaşı köyünde bulunan  Kapuzan Çiftliği yolu üzerine atılan hayvan leşleri ve çöpler bölge sakinlerinin hem tepkisini çekiyor hem de sağlığını tehdit ediyor

banner87
Yol boyu hayvan leşleriyle dolu
banner90
banner8

“DAYANILIR GİBİ DEĞİL”… Bazı sorumsuz kişilerin hayvan leşleri ve hayvansal atıklarının yanı sıra diğer çöplerini de attığı Pınarbaşı’ndaki Kapuzan Çiftliği’ne giden yolun her iki yanı da çöplüğe dönmüş durumda. Bu yolu kullanan vatandaşlar ise, sürekli olarak leş kokularına maruz kaldıklarını belirterek, “Çevre kirliliği bir yana, etrafa yayılan koku dayanılır gibi değil, sağlığımız tehlikede” sözleriyle, yetkililerden tedbir istedi.

Ahmet UÇAR


Girne’ye bağlı Pınarbaşı köyünde bulunan Kapuzan Çiftliği yolu üzerine atılan koyun cesetleri ve çöpler bölge sakinlerini çileden çıkardı.


Bazı sorumsuz kişilerin kolaya kaçarak ölen hayvanlarının leşlerini gömmek yerine gelişigüzel bir şekilde Kapuzan Çiftliği yolunun üzerine attığını belirten vatandaşlar, yol boyunca sadece hayvan leşleri değil, iç organ, koyun yünü gibi hayvansal atıkların yanı sıra, evsel atıklar, plastik ve moloz gibi çöplerin de buraya döküldüğünü anlattı.


Yolun her iki yanının da çöplüğe dönüştüğünü belirten vatandaşlar, hem çevrenin kirletildiğini hem de sağlıklarının tehlikeye atıldığını kaydederek, Çevre Dairesi ve bağlı oldukları Dikmen Belediyesi’nin bu soruna bir çözüm bulmasını istedi.


Vatandaşlar, çiftçilik ve tarla işi yapmaları nedeniyle sürekli bu yolu kullandıklarını ve bu yoldan her geçişlerinde sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, bu vahşi görüntüye bir an önce son verilmesini ve bu duruma yol açan sorumsuzların bulunmasını talep etti.


Sürekli olarak leş kokularına maruz kaldıklarını belirten vatandaşlar, “Çevre kirliliği bir yana, etrafa yayılan koku dayanılır gibi değil, sağlığımız tehlikede” sözleriyle, yetkililerden tedbir istedi.


Covid-19 süreciyle sağlık yetkililerinin hijyenik bir ortam yaratılması çağrısında bulunduğunu anımsatan bölge sakinleri, “Bu pislik karşısında biz nasıl sağlığımızı koruyacağız? Sinekler taşıyıcı bir özelliğe sahip, uzmanlara göre çeşitli enfeksiyon hastalıklarına yol açıyor. Biz burada kaderimize terk edildik. Çevre Dairesi’ni ve belediyeyi göreve çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75