Yol istediler, eylem için yolu kapattılar

banner37

Lavinium Sitesi sakinleri, 12 yıldır sitelerine anayoldan giriş-çıkış verilmemesi nedeniyle bir kez daha eylem yaptı. Site sakinleri, Girne’den Lefkoşa’ya geliş yönünü trafiğe kapattı, polis ile eylemciler arasında çıkan arbede sonucu 6 kişi gözaltına alındı

Yol istediler, eylem için yolu kapattılar
banner90
banner99

Doğan SAMER

Girne-Lefkoşa anayolu üzerinde bulunan Lavinium Sitesi sakinleri, 12 yıldır anayoldan siteye giriş-çıkış verilmesini bekliyor.


Yıllardır kendilerine yol için söz verildiğini ancak hiçbir adım atılmadığını ifade eden site sakinleri, “Bizi sürekli oyalıyorlar, kandırıyorlar” dedi.


Site sakinleri, bu hafta içinde ikinci kez eylem yaptı, bu kez anayola indi.

banner134

Girne’den Lefkoşa’ya geliş yönünde, site hizasında anayolu kapatan eylemciler, yol içerisine oturdu, sloganlar attı.


Trafik akışının engellenmesi nedeniyle, anayolun boşaltılması uyarı yapan polisin çağrısına uyulmaması üzerine, eylemciler ile polis arasında kısa süreli arbede çıktı. Olay sonrası 6 kişi gözaltına alındı ancak kısa süre sonra serbest bırakıldı.


Site sakinleri, yetkililerden açıklama ve her hangi bir icraat gelmediği takdirde, bu eylemde tek şeritten verilen anayolu daha sonra tamamen kapatacakları ikazında bulundu.


Eylem, gözaltına alınanların serbest bırakılmasıyla sona erdi.


Bu arada, “Yok Yoksa Seyrüsefer Da Yok” oluşumu temsilcileri, Lavinium Sitesi sakinlerinin siteye ulaşımı kolaylaştıracak yol yapımı taleplerini dile getirdikleri eylemde, “polisin kadın ve çocuklara karşı tutumunu” kınadı, bazı eylemcilerin gözaltına alınmasını eleştirdi. Hareket sözcüleri, “Sertlikle bir yere varamazsınız. Madem öyle yepyeni eylemlerle geliyoruz” diyerek tepkilerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75