Yol kenarında başladı, geniş bir alana yayıldı

banner37

Dikmen’deki çöplük alanda dün öğleden sonra henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan yangında, ağaçlar, 1 dönüm buğday ekini ve kuru otlar yandı

banner87
Yol kenarında başladı, geniş bir alana yayıldı
banner90
banner8

20 DÖNÜMLÜK ARAZİ ETKİLENDİ… Yol kenarından başlayan ve 20 dönümlük bir arazide etkili olan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra Dikmen Belediyesi ile çiftçiler müdahale etti. Yangında, 1 dönümlük tarlasında bulunan biçilmemiş buğday ekinleri küle dönen Yusuf Barbet, görgü tanıklarına göre, yangının bir araçtan atılan bir madde nedeniyle çıktığını iddia etti.

Ahmet UÇAR

   Dikmen’deki eski çöplük alanda dün öğleden sonra henüz tespit edilemeyen bir sebeple çıkan yangında, 20 dönümlük arazi içerisindeki ağaçlar, kuru otlar ve 1 dönüm henüz biçilmemiş buğday ekini küle döndü.

   Yol kenarından başlayıp geniş bir alana yayılan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Dikmen Belediyesi ile bölge çiftçileri müdahale etti.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgilere göre Dikmen’de eski çöplük alanda dün saat 15.30 raddelerinde meydana gelen yangında 20 dönümlük arazi zarar gördü.

   Arazide kuru otlar, 10 adet alıç ve bir adet zeytin ağacı ile Yusuf Barbet’e ait bir dönüm biçilmemiş buğday küle döndü.

   Yangına arazinin sahipleri de dahil olmak üzere bölgedeki çiftçiler, Dikmen Belediyesi ekipleri ve itfaiye ekipleri müdahale etti.

   Yangın sonucu arazisi yanan Yusuf Barbet, görgü tanıklarına göre yangının seyir halinde olan bir aracın içerisinden atılan madde nedeniyle başladığını iddia etti.

Barbet: Dahaf fazla hasar yaşanabilirdi

   Yusuf Barbet, her gün meydana gelen yangınlar nedeniyle ne yapacaklarını bilemez hale geldiklerini belirterek, her saat başı yangın çıktığını kaydetti.

   Yangın sonucu bir dönüm buğdayının zarar gördüğünü dile getiren Barbet, görgü tanıklarına göre yangının seyir halinde olan bir aracın içerisinden atılan madde sonucu çıktığını iddia etti.

   Barbet, yangının fark edilmesinin ardından bölgedeki çiftçilerin, Dikmen Belediyesi ve itfaiye ekipleriyle birlikte hareket ederek yangına müdahale ettiğine işaret ederek, zamanında yetişilmemesi durumunda yangının daha fazla hasara yol açabilme riski taşıdığına vurgu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75