Yol kenarında kadın cesedi

banner37

Ercan- Gaziler anayolunun üzerinde ‘poşet’ ve ‘battaniyeye’ sarılı, yüzü tamamen çürümüş ve bir kadına ait olduğu tahmin edilen ceset bulundu

banner87
Yol kenarında kadın cesedi
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ercan Havalimanı – Gaziler Anayolu’nun birinci kilometresinde, dün öğleden sonra yoldan yaklaşık 30 metre içeride battaniye ve poşete sarılı, çürümüş vaziyette, muhtemelen bir kadına ait olduğu düşünülen ceset bulundu.

Ceset bulunduktan kısa bir süre sonra olay mahalline giden Lefkoşa Polis Müdürlüğü ve Demirhan Polis Karakolu ekipleri, bölgede saatler süren inceleme yaptı.

Cesedi, dün saat 15.00 sıralarında yoldan geçen birinin görüp, polise bildirdiği öğrenildi.

Olay mahalline giden polis ekiplerinin yaptığı ilk incelemelere göre, cinayete kurban gittiği düşünülen cesedin en az 5 aylık ve bir kadına ait olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Polis ekipleri, cesedin üzerinde olabilecek olası delilleri korumak adına ilk etapta cesedin sadece baş kısmını inceledi. Daha sonra ise cesedi battaniyeden tamamen açmadan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna sevk etti.

Koyu renk saç ve dişi olduğu görüldü

Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgiye göre, bir kadına ait olduğu tahmin edilen cesedin Ercan Havaalanı – Gaziler anayolunun birinci kilometresinde, yoldan yaklaşık 30 metre içeride battaniye ve poşete sarılı, çürümüş vaziyette bulunduğu öğrenildi.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise, kimliği henüz belirlenemeyen cesedin, uzun koyu renk saçı, dişlerinin göründüğü ve yüzünün tamamen çürüdüğü kaydedildi.

Ceset bulunduktan sonra olay mahalline giden çok sayıda polis de Olay Yeri İnceleme uzmanlarıyla birlikte bölgede geniş çaplı soruşturma başlatarak incelemelerde bulundu, meseleyle ilgili birçok emare topladı.

Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soyalan ile Taşra Karakolları Bölge Müdürü Rüstem Tunçtaşlı da olay mahalline giderek incelemede bulundu.

Cesedin Vietnam uyruklu kayıp bir kadın olduğu üzerinde duruluyor

Öte yandan güvenilir kaynaklardan elde edinilen bilgiye göre polis, cesedin 15 Ekim 2017 tarihinde Lefkoşa’da bakıcılığını yaptığı bir kadının evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Vietnam uyruklu Dam Thi Hop’a ait olabileceği üzerinde de duruyor.

Pasaportu, kişisel eşyaları ve parası daha önce polise teslim edilen Vietnam uyruklu kadından bir daha haber alınamaması nedeniyle polis, cesedin söz konusu kadına ait olabileceğini tahmin ediyor.

Ancak yine de her ihtimali değerlendiren polis, bugüne kadar polise bildirilen tüm kayıpları inceliyor.

Otopsi bugün yapılacak

Kimliği henüz meçhul olan cesede bugün Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz’in otopsi yapacağı öğrenildi.

Cesedin kesin ölüm nedeni, yapılacak olan otopsinin ardından belirlenecek. Otopsinin ardından polisin bugün açıklama yapması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75