Yol kesip adam dövme cezaevinde bitti

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde iki kez adam dövme suçu işleyen Mehmet Alkış ile Hüsamettin Çelik 6’şar ay, bu suçu bir kez işleyen Ahmet Aslan ise 3 ay hapse mahkum edildi

Yol kesip adam dövme cezaevinde bitti
banner87

Emine UYSAL

Lefkoşa Surlariçi’nde geçtiğimiz yıl üç kişiyi “yan bakıp, laf attıkları” gerekçesiyle öldüresiye dövdükten sonra yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılan ve nisan ayı başında Ahmet Aslan ile birlikte yine aynı bölgede bu kez de iki kişiyi darp eden 19 yaşındaki Mehmet Alkış ve 23 yaşındaki Hüsamettin Çelik 6 ay, Ahmet Aslan ise 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Zanlılar, 4 Nisan’da saat 03.55’te Lefkoşa’da Arasta Sokak üzerinde üç zanlının, telefonu kendilerine vermedikleri gerekçesi ile Lefkoşa’da sakin Ferruh Gayde ve Ali Yücel’in vücutlarına gelişi güzel vurarak adı edilenleri darp edip, Gayde’nin iki ön dişinin kırılmasına sebebiyet vererek adı edileni vahim ve bedensel zarara uğratmıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, suçların ciddiyet ve yaygınlığının yanı sıra toplumun huzurunu kaçıran ayrıca kamu düzenini bozan suçlardan olduğuna işaret etti.

Hüdaverdi, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, Mehmet Alkış ve Hüsamettin Çelik’e 6 ay, Ahmet Aslan’a ise 3 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Geçmişte de darp etmişlerdi

Hatırlanacağı üzere, Mehmet Alkış ve Hüsamettin Çelik, 17 Şubat 2017 tarihinde de bir darp olayıyla gündeme gelmişti.

Alkış ve Çelik, “yan bakıp, laf attığı” gerekçesiyle Lefkoşa Surlariçi’nde Emrah İbrahimoğulları, Derviş Savarona ve Orhan Kürşad’ı darp etmişti.

Hüsamettin Çelik ve Mehmet Alkış, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı. Büyük ses getiren bu olay sonrasında Çelik ve Alkış, teminatla serbest kalmıştı.

Orhan Kürşad’ı yaralayan zanlılar 23 yaşındaki Hüsamettin Çelik 1 yıl, 19 yaşındaki Mehmet Alkış 6 ay ve Ahmet Kelek 3 ay hapis cezası almıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER