banner6

Yol, lağım gölüne döndü!

banner37

Yol, lağım gölüne döndü!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa'da, Bahriyeli Sokak’ta, Atila Kartal isimli esnaf, işyerinin bulunduğu sokaktaki rogardan taşan lağım suyu ve etrafa yayılan pis kokuya isyan etti.

   Atila Kartal, sokağa taşan ve biriktikçe göllenen lağım suyu nedeniyle zorlukla açtığı işyerine, bu çirkin manzara nedeniyle müşterilerin gelmez olduğunu söyledi.

   Bölgede sağlık sorunları baş göstermeden ilgililere çözüm bulması için çağrı yapan Atila Kartal, “Yeter artık. Bıktım usandım. Her gün belediyeyi arıyorum. Geçici değil, kalıcı çözüm üretin. Sokağa biriken lağım suyunu tankerle çekmekle sorun çözülmüyor” diye tepki gösterdi.

   Kartal, şöyle devam etti:
   “Pis kokudan nefes alamıyorum. Müşterilerim azaldı. Pis su nedeniyle dükkana giremiyorlar diye artık kimse gelmiyor. Kimse bu pisliği çekmek mecburiyetinde değil.

   İlgililere her gün şikayette bulunuyorum. Belediyedeki ilgililer, belediyeye ait iki tanker gönderip, lağım suyunu çekiyor ancak nafile. Saatler geçtikten sonra rogar dolup yine taşıyor. Bıktım. Lağım suları sokakta. Her yer pislik içinde.

   Önlem alınmaması halinde bölgede ciddi hastalıklar baş gösterecek. Lağım suyu sağlığımızı ciddi şekilde tehdit ediyor. Tehlike büyük, önlem alsınlar.

   Pis sular yol içerisine akıyor. Yetkililer gerekli önlemi alsın".
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 09:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104