Yol olduğuna bin şahit gerek

banner37

Balalan Köyü’ndeki bazı yollar bakımsızlık nedeniyle patikaya dönüştü. Bu yolu kullanmak zorunda kalan köylüler ise, zorlu bir kulvarı geçerek evlerine varıyor

Yol olduğuna bin şahit gerek

Ayşe BULUT

Balalan Köyü’ndeki bazı resmi yollar bakımsızlık nedeniyle yıllar içerisinde kullanılamaz hale geldi. Yıllardır bakım yapılmayan yolların içerisinde babutsa çıktı, yol kenarında duvar şeklinde duran bazı taşlar yol içerisine döküldü.

Patikaya dönüşen yoldan ulaşılan Şehit Tahir Cafer ve Sakin Sokakları’nda evi bulunan köylüler, evlerine ulaşmak için bin bir zorluk çekiyor. O bölgelerdeki evlere ulaşmak için otomobili evin uzağına park edip yürümek gerekiyor.

Balalan’da babasının evi bulunan ve bu evi tamir edip, yerleşmek isteyen Cafer Hacıosman kötü yol nedeniyle yaşadığı sorunları KIBRIS Gazetesi’ne anlattı. Hacıosman, geçmişte bu yolların kullanılabilir durumda olduğunu ve zaman içerisinde bakımsızlıktan bu hale geldiğini söyledi.

Hacıosman, bu yolla ilgili sorunu belediyeye, muhtarlığa ve bakanlıklara bildirdiğini belirtti ve bu rağmen hiçbir şeyin değişmediğini kaydetti. Yolların yapılmamasının nedeninin siyasi olduğunu iddia eden Hacıosman şu şekilde konuştu:

“Babamdan miras kalan bir evim var. Bu evi değerlendirmek istiyorum. Evlerimize ulaşmak için şu anda sadece patika gibi bir yol var. Bize layık görülen bu mu? Evi tamir etmek için malzeme taşımak istiyorum, otomobil evin olduğu yere çıkamıyor. Bu yüzden elimde taşımak zorunda kalıyorum. Bu şekilde de bir evin tadilatını yapmak mümkün değil. Yetkilileri gelip bu köyü görmeye davet ediyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER