Yol ortasındaki direkler kenara çekilmiyor

banner37

Şirinevler’de yol genişletme çalışması yapan Dikmen Belediyesi, Elektrik Kurumu’nun engeline takıldı

Yol ortasındaki direkler kenara çekilmiyor
banner8

Elmas TOKAY

Dikmen Belediyesi Şirinevler’de kısa bir süre önce yol genişletme çalışması başlattı ancak sonuç kaos oldu. Bir sokakta yol içerisinde kalan elektrik direğinin, yol kenarına çekilmesi için bir ay önce kuruma ücretini yatıran Dikmen Belediyesi, direğin hâlâ kurum tarafından yerinden kaldırılmaması sonucu çalışmalar yarım kaldı.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Şirinevler bölgesinde yol genişletme çalışmaları yaptıklarını, bununla birlikte yol içerisinde duran elektrik direklerinin kaldırılması için Elektrik Kurumu’na 4 Kasım 2016 tarihinde para yatırdıklarını söyledi. Ancak bu direklerin yerinden kaldırılmadığını, aradan geçen süre içerisinde Elektrik Kurumu’na sorunu tekrar bildirdiklerini anlatan Çelebi, gerekçe olarak kurumun elinde elektrik direği kalmadığını, bu nedenle Şirinevler bölgesinde hiçbir çalışma yapılmayacağını kendilerine ilettiğini söyledi.

banner134
Çelebi, yaptığı araştırma sonucu Elektrik Kurumu’na ait ambarlarda elektrik direklerinin olduğunu öğrendiğini ve Elektrik Kurumu’nun neden böyle bir gerekçeyi ortaya attığına anlam veremediğini kaydetti.

Kazaya sebep olabilir

Kurumun bu davranışı yüzünden elektrik direklerinin şu anda yol ortasında kaldığını kaydeden Çelebi, bunun kazaya sebebiyet verebileceğine dikkat çekerek, insan hayatını tehlikeye soktuğunu vurguladı.

Çelebi ayrıca, yol ortasında kalan elektrik direklerinin yol genişletme projesini de engellediğini belirterek,  izahat istedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75