Yola çıkanlar hakkında cezai işlem uygulanacak!

banner37

Halkın anayola erişimi engellenmesi için Lavinium Park Sitesi önüne demir çit yerleştirildi, ardından kimliği belirsiz kişi ya da kişiler çitlerin bir kısmından kapı açtı. Kesilen demir çit ise jet hızıyla onarıldı

Yola çıkanlar hakkında cezai işlem uygulanacak!
banner90
banner8

Geçmiş yıllarda ölümle sonuçlanan yaya kazalarının yaşandığı Lefkoşa-Girne anayolu, Lavinium Park Sitesi önünde yaya olarak ulaşım sağlamaya çalışanlar, hem kendi hem başkalarının canını hiçe saymaya devam ediyor.

Konuyla ilgili çalışma başlatan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Lavinium sitesinde yaşayan halkın anayola erişimini engellenmesi için demir çit yerleştirdi ancak kimliği belirsiz kişi ya da kişiler çitlerin bir kısmından kapı açtı.

banner134
KIBRIS gazetesinde dün yayımlanan “Teli Kesip Kapı Açtılar” başlıklı haberinin ardından Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı devreye girerek kesilen demir çitin bir bölümü jet hızıyla onarıldı. Yaşanan bu olay, “Bakan vatandaştan daha inatçı” dedirtti.

Demir çitlerin üzerinde yazılan uyarı tabelasında (WARNING… It is Strictly Forbidden For Pedestrians To Enter the Dual Carrige Way. Those Who do Will be Subject to a Heavy Fine),  yani (Yayaların otoyola çıkması kesinlikle yasaktır. Çıkanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır) ifadeleri yer alıyor. Ancak İngilizce bilmeyen birçok kişi, orada ne yazdığını anlamıyor.

KIBRIS gazetesi muhabirinin deklanşörüne yansıyan görüntülerde ise demir çitleri aşan bir yayanın yola çıktığı ve yolcu otobüsüne bindiği görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75