Yolcu uçağı havada arıza yaptı

banner37

Ercan Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gitmek için dün sabah havalanan Atlasglobal’e ait KK1007 sefer sayılı uçak, Girne semalarında arızalanarak Ercan’a geri dönmek zorunda kaldı

banner87
Yolcu uçağı havada arıza yaptı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Ercan Havalimanı’ndan dün saat 07.35’te İstanbul Havalimanı’na gitmek üzere havalanan Atlasglobal’e ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra arızalanarak geri dönüş yapmak zorunda kaldı.

   Atlasglobal’e ait KK1007 sefer sayılı uçuşta meydana gelen olayda yolcular büyük bir panik ve korku dolu anlar yaşarken, uçağın sağ salim geri dönüp Ercan’a inmesiyle rahat bir nefes aldı.

   Uçak, motor bölümünde yaşanan teknik bir arızadan dolayı Girne hava sahasından Geçitkale istikametine doğru geri dönerek Ercan Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inmeyi başardı.

   Ercan Havalimanı’na sağ salim inen yolcular, yaklaşık 4 saatlik bir rötarın ardından İstanbul’dan gelen bir başka uçakla yeniden havalandı.

   Atlasglobal şirketi ise İstanbul’dan gelecek olan uçağı bekleyen yolcuların mağduriyetini bir nebze olsun giderebilmek için yolculara izaz ikramda bulundu. Tekrardan uçuş yapmak istemeyen 15’e yakın kişiye ise ücretsiz bilet değişimi imkanı sağladı.

   Sivil Havacılık Dairesi Hava Trafik Kontrol Şube Amiri Ahmet Kaptan ise, Atlasglobal’e ait KK1007 sefer sayılı uçağın kalkıştan kısa bir süre sonra motor bölümünde meydana gelen bir arıza nedeniyle geri dönüş yapmak zorunda kaldığını belirtti.

   Söz konusu uçağın sorunsuz bir şekilde Ercan Havalimanı’na inmeyi başardığını ifade eden Kaptan, uçağın tamirini Türkiye’den gelecek olan özel bir teknik ekibin yapacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108