Yolda baygın bulundu, cebinden uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik polisi, trafik ekibi tarafından yol kenarında baygın olarak bulunan ve üzerinde de uyuşturucu bulunan Nijerya uyruklu A.O.K.’nun aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin etti

Yolda baygın bulundu, cebinden uyuşturucu çıktı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da trafik polisleri yol kenarında bayın olarak buldukları A.O.K. isimli Nijerya uyruklu gencin üzerinde uyuşturucu madde buldu. Nijeryalı genç, hastanede yapılan tedavisinin ardından narkotik polisine teslim edildi.

Cebindeki cüzdanda kağıda sarılı olarak yarım gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan A.O.K., dün narkotik polisi tarafından Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıcın huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

banner134
Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık  adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u, yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 22 Eylül 2018’de, aldığı bir bilgi ışığında, Nijeryalı zanlının, Şirin Nesim Sokak’ta yol kenarında şüpheli vaziyette baygın olarak yatırken tespit edildiğini söyledi.

Hüseyin Özdesoy, aynı gün saat 11.30’da zanlı üzerinde arama yaptığını kaydeden tanık polis, zanlının giydiği pantolonun sağ cebindeki cüzdanda, kağıt parçasına sarılı yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koyduğunu söyledi.

Tanık polis, zanlının cebinde bulup emare  aldığı kağıdı ve kağıt içerisindeki maddeyi, incelenmesi için ilgili laboratuara göndereceğini belirtti ve mahkemeden henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlının ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için tahkikata etki etme ne olasılığı olan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75