Yollar darmaduman!

banner37

Başkent Lefkoşa’nın en işlek caddelerindeki yolların durumu içler acısı. KIBRIS muhabirinin görüntülediği Şht. M. Ruso Caddesi’ndeki çukurlar ve çöküntülerle dolu yolların hali ise her yağmur sonrası göl manzaraları oluşturuyor

Yollar darmaduman!
banner90
banner99

IZGARALAR PİSLİKLERLE DOLU… Yollardaki çöküntülerin yanı sıra sel baskınlarını önlemek için asfalt yollara yapılan yağmur ızgaraları da çöp ve çeşitli pisliklerle dolu. Öte yandan yollardaki yaya geçidi çizgileri de berbat durumda. Yaya geçidi çizgilerinin görülemeyecek kadar silinmesi de tehlike yaratıyor

Ahmet UÇAR

   Ülkemiz yollarının durumu içler acısı. KKTC’de neredeyse düzgün yol kalmadı. Özellikle başkent Lefkoşa’da en işlek caddeler bile aynı durumda.

   KIBRIS muhabiri, Lefkoşa’da Şht. M. Ruso Caddesi’nin durumunu tespit etmek için çeşitli noktaları görüntüledi. Ortaya çıkan tablo, yollardaki bozuklukların kazaya davetiye çıkardığı yönündeydi.

   Yollardaki çukurlar, çökmeler ve her türlü bozukluğun yarattığı mağduriyet, vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atıyor.

   Yollardaki çöküntülerin yanı sıra sel baskınlarını önlemek için asfalt yollara yapılan yağmur ızgaraları da çöp ve çeşitli pisliklerle dolu. Yük taşımacılığı yapan kamyonların çukurlara düşmesiyle yola dökülen malzemeler de hem kazalara davetiye çıkarıyor, hem de kirlilik yaratıyor.

   Lefkoşa’nın en işlek ve yoğun caddelerinden biri olan Şht. M. Ruso Caddesi’nde yollardaki bozukluklar, çökme ve çukurlar, fazlasıyla trafik güvenliğini tehdit ediyor.

   Öte yandan yollardaki yaya geçidi çizgileri de berbat durumda. Yaya geçidi çizgilerinin görülemeyecek kadar silinmesi de tehlike yaratıyor. Yayaların yolu karşıya geçmek için kullandığı yaya geçitleri bu halleriyle işlevini göremiyor.

banner134
   Yol ortasındaki refüj üzerindeki korumasız elektrik kabloları da yayaların hayatını tehdit ediyor.

   Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde yağan yağışlar sonucu yağmur ızgaralarının tıkalı olmasından dolayı yollarda alışık olduğumuz göl manzaraları oluştu.

   Yolda geçtiğimiz günlerde meydana gelen büyük çöküntüleri düzeltmek amacıyla iş araçlarıyla çalışmalar başlatılsa da caddenin diğer bölgeleri kaderine terk edilmiş durumda.

   Caddedeki yolların durumundan şikayet eden vatandaşlar, “Her gün bu yolu kullanmak zorunda kalıyoruz, her kullandığımızda da ister istemez çukurlara düşüp çıkıyoruz. Arabalarımızın alt düzeneği gitti, lastikler zarar gördü. Bu durum yıllardır böyle. Yetkililerin gerekeni yapıp bu yolları düzeltmesini istiyoruz” dedi.

   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75