Yollar lağımla doldu, aman yeni bir salgın çıkmasın!

banner37

Lefkoşa Yenişehir bölgesinde Gelincik Sokak’ta bulunan bir apartmandan yola akan lağım suları, bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar, Koronavirüs salgını yetmezmiş gibi yeni hastalıklar çıkmasından endişe ediyor

banner87
Yollar lağımla doldu, aman yeni bir salgın çıkmasın!
banner90
banner8

VATANDAŞ NEFES ALAMIYOR… Yol boyunca akıp giden lağım suları nedeniyle pis kokudan durulmazken, sinekler de evleri istila ediyor. Koronavirüs yüzünden evlerine kapanan vatandaşlar, bir yandan da lağım sularından dolayı oluşan pis kokudan nefes alamaz hale geldi. Vatandaşlar, bu zor dönemde yeni bir salgının çıkmasından endişe duyuyor. Bölgedeki sorunun uzun süredir yaşandığını söyleyen vatandaşlar, konunun Çevre Dairesi ve belediyenin bilgisine getirilmesine rağmen çözüme kavuşturulmamasına tepki gösteriyor

Ahmet UÇAR

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de olumsuz etkileyen Koronavirüs salgınının yarattığı tedirginlik yetmezmiş gibi, günlük sorunlarımızdan olan lağım sularının yollardan süzülerek akması, yeni bir salgın yaratma endişesine yol açıyor.

Tüm dikkatlerin Koronavirüs salgınına yoğunlaştığı şu günlerde, lağım ya da başka sorunları gidermek ne yazık ki ikinci planda kalıyor.

Başkent Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesindeki Gelincik Sokak’ta bulunan bir apartmandan yola akan lağım suları, bölgede yaşayan vatandaşlara nefes aldırmıyor.

Yol boyunca akıp giden lağım suları nedeniyle pis kokudan durulmazken, sinekler de evleri istila ediyor. Vatandaşlar, lağım sularından dolayı yeni bir salgının çıkmasından endişe duyuyor.

Bölgedeki sorunun uzun süredir yaşandığını söyleyen vatandaşlar, konunun Çevre Dairesi ve belediyenin bilgisine getirilmesine rağmen çözüme kavuşturulmamasına tepki gösteriyor.

Vatandaşlar, Lefkoşa Türk Belediyesi vidanjörünün her hafta bu lağım sularını çektiğini ancak aynı sorunun 2 gün sonra tekrar yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Gün içinde ve özellikle geceleri ortaya çıkan koku çok rahatsız ediyor. Bu salgın hastalık döneminde bu pisliğe kimse dur demiyor. Belli ki apartmanın kuyu ve septik sistemi lağım sularına yeterli değil. Çevrede 6 aylık bebekten 70 - 80 yaşına kadar sağlıklı veya kronik hastalığı olan insanlar yaşıyor. Bu soruna bir çözüm bulunmalı.”

Lağım sularının aktığı yerde “çöp ve moloz dökülmez” yazılı levha bulunması ise ayrı bir ironi olarak karşımıza çıkıyor.

Bölgede ikamet eden mağdur vatandaşlar, yetkililerden, bir an önce gereken girişimlerde bulunarak sorunu çözmesini talep ediyor.

Bu arada Lefkoşa Türk Belediyesi’nden elde edilen bilgilere göre de bölgedeki sorunu gidermek için gereken adımlar atılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75