“Yolların tamiri, bakımı ve yapımı konusunda bir kaynak ayrılmalı”

banner37

banner87
“Yolların tamiri, bakımı ve yapımı konusunda bir kaynak ayrılmalı”
banner90
banner99

CTP Milletvekili Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, affın bir biçimde artık gündem yapılması gereken bir konu olduğuna işaret ederek, bu konuda bir takım rakamlar verdi.

2018-2019’da beklenti içinde bir bütçe hazırlandığını ve dış kaynak aktarımıyla ilgili beklentiler bulunduğunu ancak bunların bir takım sebeplerle karşılanmadığını kaydeden Erhürman, 203 Milyon TL’nin sadece 9 milyon 400 bin TL’sinin kullanılabildiğini ve bu paranın sadece altyapı için kullanıldığını anımsattı.

Yolların tamiri, bakımı ve yapımı konusunda bir kaynak ayrılması gerektiğini kaydeden Erhürman, sağlık konusunda bir fon ayrılması gerektiğini ve eğitim konusunda da bir kaynak ayrılması gerektiğini ifade etti. Erhürman, gelecek planlamasının hep birlikte yapılması gerektiğini söyledi.

2020’nin her konuda ciddi endişe duyulacak bir yıl olacağına dikkat çeken Erhürman, özellikle ulaştırma, sağlık ve eğitim alanında yatırımlara devam etme zorunluluğu bulunduğunu vurguladı.

Erhürman, bu konularda gerekirse risk alınarak, birlikte çalışılması önerisinde bulundu. Erhürman, “Artık kendi ayaklarımız üzerinde durmanın” altını doldurarak, gündem yapma zamanı olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108