Yolun ortasında yatarken bulundular

banner37

Ülkeye çalışmak için gelen 30 yaşındaki Ross Alan Stevens aşırı alkol alınca, Şehitler Abidesi’ndeki TC bayrağını yarıya indirdi. Stevens ile birlikte olan ve o da alkollü olan Fransız arkadaşı Marc Leon Edward Chamichian da tutuklandı.

banner87
Yolun ortasında yatarken bulundular
banner90
banner99

Emine UYSAL

Adaya çalışmak amacıyla gelen 30 yaşındaki Ross Alan Stevens isimli İngiltere vatandaşı, 208 promil alkol etkisi altında, Lefkoşa’da Şehitler Abidesi’ndeki Türkiye Cumhuriyeti bayrağını yarıya indirdi.

Ross Alan Stevens kendisi gibi aşırı alkol alan 23 yaşındaki Fransız arkadaşı Marc Leon Edward Chamichian ile cadde içerisinde yüksek sesle bağırıp çağırmak ve yol içerisinde yattıkları esnada asker tarafından belirlendi ve olay polise bildirildi.

Kamera kayıtlarında bayrağı yarıya indirdiği görülen ve yolun içine yatarak, bağırıp çağırarak, rahatsızlık yaratan iki yabancı uyruklu zanlı tutuklandı.

Aşırı alkol alan, olayı hatırlamayan ve suçlamaları reddeden iki zanlı, polisin emare aldığı kamera görüntülerini görünce şok yaşadı. 

“Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz Tavır Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Zanlı Ross Alan Stevens’ın aleyhine ayrıca “Bayrak Yasası’na Aykırı Hareket” suçlaması getirildi.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gökhan Kılbaş’ı dinletti.

“Bayrağı indirdi, yerlere yattılar ve bağırıp çağırdılar”

Mahkemede yeminli şahadet veren Kılbaş, 25.05.2018 tarihinde saat 00.15’te Lefkoşa’da Cemal Gürsel Caddesi içerisinde; Girne’de sakin zanlı Ross Alan Stevens’ın nefesinde 208 promil alkol tesiri altında Afrika Gazetesi önünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı’nı yarıya indirdiğini anlattı.

Polis memuru Gökhan Kılbaş, zanlı Ross Alan Stevens’ın, Girne’de sakin arkadaşı zanlı Marc Leon Edward Chamichian’ın 156 promil alkol tesiri altında bulunduğu sırada her ikisinin de cadde içerisinde yüksek sesle bağırıp çağırmak ve yol içerisinde yatmak sureti ile uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarını kaydetti.

Zanlıların aleyhine başlatılan tahkikatın devam ettiğini belirten Kılbaş, üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Stevens: Çok üzgünüm

Mahkemede söz alan zanlı Ross Alan Stevens, “Çok üzgünüm. Birine zarar verecek bir şey yapmadım. İş için buradayım. Otelde kalıp, üç gün sonra mahkemeye gelmek istiyorum” dedi.

Zanlı Marc Leon Edward Chamichian, avukat tutmak istediğini beyan etti. Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108