YSK, adayları geçici olarak ilan etti

YSK, adayları geçici olarak ilan etti
  • 29 Mayıs 2018, Salı 15:38

Yüksek Seçim Kurulu(YSK), 24 Haziran’da yapılacak Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’nde adaylık başvurusunda bulunanları geçici olarak ilan etti.

28 belediye başkanı, 280 belediye meclis üyesi, 237 muhtar ve 952 ihtiyar heyeti üyesinin seçileceği yerel seçimde, belediye başkanlığı yarışına katılmak için dün, ilçe seçim kurullarına 111 kişi başvuruda bulundu. 280 belediye meclis üyeliği için ise 1099 adaylık başvurusu yapıldı.

YSK, başkan adayları yanında meclis üyeliği, muhtarlıklar ve ihtiyar heyeti üyelikleri için adaylık başvurusu yapanları da duyurdu.

İlan edilen adaylara her türlü yasal itiraz yarın ve Perşembe günü 08.00-18.00 arasında ilçe seçim kurullarına yapılabilecek.

YSK’nın incelemesinin ardından adaylar 2 Haziran’da kesinleşecek ve 3 Haziran’da ilan edilecek.

Rekor vadili, girne ve yenierenköy’de 

YSK’nın 18 numaralı duyurusuna göre, başkanlık için en çok aday başvurusu yapılan belediyeler 7’şer başvuruyla Vadili, Girne ve Yenierenköy oldu.

Belediye başkanlıkları ve meclis üyelikleri için yapılan adaylık başvuruları

YSK’nın duyurusundaki bilgilere göre, Akıncılar Belediye Başkanlığı için CTP’den Hasan Barbaros ve bağımsız Osman Tamsarı aday oldu. 6 meclis üyesinin seçileceği Akıncılar Belediyesi için UBP ve CTP aday gösterdi.
Alayköy Belediye başkanlığı için CTP’den Hulusi Manisoy, UBP’den Arif Ulaş, bağımsız Emre Özkan aday olurken 8 meclis üyeliği için de CTP ve UBP’den adaylar yarışacak.

Değirmenlik Belediye Başkanlığı’na CTP’den Ali Karavezirler, UBP’den İsmail Bozdağ Töre ve bağımsız Ömer Meraklı aday olurken, 12 meclis üyeliğine de UBP, CTP ve YDP aday gösterdi.

Gönyeli Belediyesi Başkanlığı için CTP’den Ahmet Yalçın Benli, UBP’den Mustafa Akyön, bağımsız Mustafa Erk adaylık başvurusu yaptı. 12 meclis üyeliği için HP, UBP ve CTP adayları yarışacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde başkanlık için 6 aday yarışacak. Bunlar TDP’den Mehmet Harmancı, DP’den Gencay Eroğlu, UBP’den Hasan Sertoğlu, YDP’den Mehmet Ünal Bay, bağımsızlar Çetin Sadeli ve Arif Salih Kırdağ. 24 meclis üyeliği için TDP, HP, DP, CTP, UBP, YDP, TKP Yeni Güçler adayları yanında bir de bağımsız aday var. 

Akdoğan Belediyesi’nde başkanlık için UBP adayı Erdinç Akgür ve CTP adayı Ahmet Latif yarışacak. 8 meclis üyeliğine DP, UBP ve CTP aday gösterdi.

Beyarmudu Belediye Başkanlığı yarışına UBP’den İlker Edip ve bağımsız aday Ethem Akmercan katılacak. 8 meclis üyeliği için UBP, CTP, TDP, HP adayları yanında bir de bağımsız yarışacak.

Gazimağusa Belediyesi’nde başkanlığa 5 aday talip. Bunlar CTP’den Erol Adalıer, bağımsız adaylar Hüseyin Nurçin, İsmail Arter, İsmail Güneş Güneşoğlu ve Ulaş Gökçe. Gazimağusa’daki 18 belediye meclis üyeliği için DP, UBP, YDP, CTP, TDP, HP aday gösterdi.

Geçitkale Belediyesi’nde başkanlık için CTP adayı Hasan Öztaş ve bağımsız Olsan Oran adaylık başvurusunda bulundu. CTP ve UBP, 8 meclis üyeliği için de aday gösterdi.

İnönü Belediyesi’nde başkanlık yarışına dört aday katılıyor. UBP’den Turgut Çevirgen, bağımsızlar Ali Öncü, Beyhan Gürgöze, Hasan Basri Beycanlı aday olurken, 8 meclis üyeliği için ise DP, UBP, YDP, CTP adayları yanında bir de bağımsız aday var. 

Paşaköy Belediye Başkanlığı için 5 adaylık başvurusu yapıldı. UBP’den Habil Tülücü, HP’den Mehmet Aktaş yanında Mahmut Erden, Ökeş Erdoğdulu, Erdal Özata da bağımsız adaylar oldu. 8 meclis üyeliği için UBP, CTP, HP adayları yanında 5 de bağımsız aday var.

Serdarlı Belediyesi’nde başkanlığa 5 başvuru yapıldı. Bunlar UBP’den Halil Kasım, CTP’den Salih Bayraktar, bağımsızlar Mehmet Ali Billuroğlu, Özel Pınardan ve Tansel Sağır… Serdarlı Belediyesi’nin 8 meclis üyeliği için UBP, CTP, TKP Yeni Güçler aday gösterdi.

Tatlısu Belediye Başkanlığı yarışına dört aday katılacak. DP Ahmet Hayri Orçan, UBP Ali Çil ile seçime katılırken, bağımsızlar Şıh Muhittin Arslan ve İbrahim Uyanır da seçmenlerden oy isteyecek. 6 meclis üyeliği için yapılacak seçimde ise DP, UBP ve HP adayları yer alacak.

Vadili Belediye Başkanlığı yarışına 7 aday katılıyor: DP’den Selami Şimşek, UBP’den Mehmet Adahan, HP’den Erhan Mustafa Kaya, bağımsızlar Eriş Çoban, Mehmet Zengin, Ahmet Yazgı, Kürşat Özer. 8 belediye meclis üyeliği için DP, UBP, YDP, CTP ve HP adayları yarışacak.

Yeniboğaziçi Belediyesi’nde başkanlık için yarışacak 4 adayın tümü de bağımsız. Bunlar Katip Demir, Şeyda Luckinger, Mustafa Zurnacılar ve Sertaç Yalçın. 10 belediye meclis üyeliği için DP, UBP, YDP, CTP, HP adayları yanında bir de bağımsız aday var.

Alsancak Belediyesi’nde başkanlık için Fırat Ataser ve Redif Nurel bağımsız adaylar olarak açıklandı. 8 belediye meclis üyeliğine UBP, CTP ve YDP aday gösterdi.

Çatalköy Belediyesi’nde de başkanlık yarışına 2 bağımsız aday Mehmet Hulusioğlu ve Serdar İlhan katılacak. 8 meclis üyeliği için UBP ve CTP adayları yarışacak.

Dikmen Belediye Başkanlığı için yapılacak seçime UBP adayı Mustafa Erişmen ve CTP adayı Yüksel Çelebi katılıyor. 10 belediye meclis üyeliği için ise UBP ve CTP’den adaylar başvurdu.

Esentepe Belediyesi için 5 aday yarışacak. UBP’den Muhammet Aygün, bağımsızlar Sinan Güneş, Yakup Şengün, Cemal Erdoğan, Köksal Şengün başkanlık için adaylık başvurusunda bulundu. 8 belediye meclis üyeliği için ise UBP, CTP, DP ve YDP aday gösterdi.

Girne Belediyesi’nin 7 başkan adayı CTP’den Birol Karaman, bağımsızlar Ömer Dalgakıran, Sümer Aygın, Ersoy Karaaziz, Akın Akı, Niadi Güngördü ve Turgut Serdar. 16 meclis üyeliği için UBP, HP, CTP, TDP, YDP, TKP Yeni Güçler adayları yanında iki de bağımsız var.

Lapta Belediye Başkanlığı yarışında 2 aday yer alacak; UBP’den Fuat Namsoy ve bağımsız Mustafa Aktuğ,Laptalı seçmenlerden oy isteyecek. 10 belediye meclis üyeliği için de UBP, CTP, YDP adayları yarışacak.
Güzelyurt Belediyesi’nde başkanlık yarışında 3 aday CTP’den Osman Bican, UBP’den Mahmut Özçınar ve bağımsız Yalçın Cemal yer alacak. 14 meclis üyeliği için HP, CTP, UBP’den adaylar yanında üç de bağımsız aday başvuruda bulundu.

Büyükkonuk Belediyesi’nde başkanlığa 5 aday var: UBP’den Ahmet Sennaroğlu, bağımsızlar Halil Güney, Mustafa Haset, Metin Gökalp, Ali Sanatkar. Büyükkonuk’taki 8 belediye meclis üyeliğine ise CTP, UBP, YDP aday gösterdi.

Dipkarpaz Belediyesi’nde başkanlık için 6 aday yarışacak. HP’den Havva Elkovan, CTP adayı Suphi Coşkun, UBP adayı Yusuf Akgün, DP adayı Aslan Çebive bağımsızlar Murat Yazıcı ve Ramazan Korkmaz adaylık başvurusu yaptı. HP, CTP, UBP, YDP ve DP ise 8 belediye meclis üyeliği için aday gösterdi.

İskele Belediye Başkanlığı’na 5 başvuru var. UBP’den Hasan Sadıkoğlu, TDP’den Cemaliye Soğancı yanında, bağımsızlar Fikret Civisilli, Oktay Güney ve Halil İbrahim Orun başkanlık yarışında yer alacak. 10 belediye meclis üyeliğine CTP, HP, UBP, YDP ve TDP aday gösterdi.

Mehmetçik Belediyesi’nde başkanlık koltuğuna 5 aday var. HP’den Kani Buranay, UBP’den Cenk Osman Şeren, CTP’den Cemil Sarıçizmeli yanında bağımsızlar Mehmet Gürsel Demiralp ve Cuma Ülker de başkanlık yarışında yer alacak. 8 belediye meclis üyeliği için HP, UBP, CTP adayları başvuruda bulundu.

Yenierenköy Belediyesi’nde başkanlık için 6’sı bağımsız 7 başvuru var. TDP’den Tandoğan Yalkut ve bağımsızlar Özay Öykün, Canan Mimar, Hasan Güngör, Emrah Yeşilırmak, Esat Nurçin, Oğuz Serbaş aday olurken 10 belediye meclis üyeliği için CTP, UBP, YDP aday gösterdi.

Lefke Belediyesi için üç aday var. Başkanlık yarışında HP’den Fehmi Çamlıköylü, CTP’den Aziz Kaya, UBP’den Timuçin Pirgalıoğlu yer alacak. 10 belediye meclis üyeliği için de HP, CTP, UBP ve YDP adayları yarışacak.

İtirazlar

YSK, ilan edilen adaylara yapılacak her türlü yasal itirazın yarın ve Perşembe günü 08.00-18.00 arasında ilçe seçim kurullarına yapılması gerektiğini duyurdu. 

< Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
               

YÜKSEK  SEÇİM  KURULUNDAN

DUYURU NO. 18

               

      24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimleri için

 
 

İlçe Seçim Kurullarına 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü yapılan adaylık başvuruları, değiştirilmiş

 
 

şekliyle 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası'nın 58 (7) maddesi uyarınca başvuru

 
 

sırasına göre geçici olarak ilan edilir.

       
               
   

BELEDİYELER

 
               

1-

 

AKINCILAR  BELEDİYESİ

     
               
   

Başkanlık Adayları

     
 

1.

HASAN BARBAROS

( CTP Adayı )

     
 

2.

OSMAN TAMSARI

 

( BAĞIMSIZ     )

     
               
   

Belediye Meclis Üyeliği Adayları

     
 

1.

AYTEN YENİÇERİ

 

(  CTP  Adayı   )

     
 

2.

ERKAN BARBAROS

(  CTP  Adayı   )

     
 

3.

EMİNE TOZ

 

(  CTP  Adayı   )

     
 

4.

SEHA DOĞAN TÜRK

(  CTP  Adayı   )

     
 

5.

ALTAN CANNUR

 

(  CTP  Adayı   )

     
 

6.

YUSUF KEDİ

 

(  CTP  Adayı   )

     
               
 

1.

AYŞEGÜL İBRAHİM

(   UBP Adayı   )

     
 

2.

GÜLSAR MUSLU

 

(   UBP Adayı   )

     
 

3.

ENGİN EĞMEZ

 

(   UBP Adayı   )

     
 

4.

HÜSEYİN PARILDAK

(   UBP Adayı   )

     
 

5.

YUSUF ÖZTURNA

 

(   UBP Adayı   )

     
 

6.

HASAN KANSEL

 

(   UBP Adayı   )

     
               
               
               

2-

 

ALAYKÖY  BELEDİYESİ

     
               
   

Başkanlık Adayları

     
 

1.

HULUSİ MANİSOY

(  CTP  Adayı   )

     
 

2.

ARİF ULAŞ

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

3.

EMRE ÖZKAN

 

(   BAĞIMSIZ   )

     
               
               
               
   

Belediye Meclis Üyeliği Adayları

     
               
 

1.

RAMAZAN AYDINLI

(  CTP  Adayı   )

     
 

2.

TAHİR SİNAL

 

(  CTP  Adayı   )

     
 

3.

MUSTAFA DİNARLI

(  CTP  Adayı   )

     
 

4.

GÜLDEN CEYLAN

(  CTP  Adayı   )

     
 

5.

GÖKHAN SOYKAN

(  CTP  Adayı   )

     
 

6.

HASAN CEMOĞLU

(  CTP  Adayı   )

     
 

7.

HÜMEYRA ÖDEN

 

(  CTP  Adayı   )

     
 

8.

PEMBE BORAKAN

(  CTP  Adayı   )

     
               
 

1.

FARUK UMUT

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

2.

MEHMET ARSLAN

(  UBP  Adayı  )

     
 

3.

ZAFER SUKUŞU

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

4.

MELTEM KANSU

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

5.

ALPARSLAN TÜRKKAL

(  UBP  Adayı  )

     
 

6.

HASAN ÇAKMAK

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

7.

ASİYE TÜRKKAL

 

(  UBP  Adayı  )

     
 

8.

HÜSNE ULAŞ

 

(  UBP  Adayı  )

     
               
               

3.

 

DEĞİRMENLİK  BELEDİYESİ

     
               
   

Başkanlık Adayları

     
 

1.

ALİ KARAVEZİRLER

(  CTP Adayı  )

     
 

2.

İSMAİL BOZDAĞ TÖRE

(  UBP Adayı  )

     
 

3.

ÖMER MERAKLI

 

(  BAĞIMSIZ  )

     
               
               
   

Belediye Meclis Üyeliği Adayları

     
 

1.

MUSTAFA CAMBAZ

(   CTP Adayı   )

     
 

2.

TAHİR IRIZ

 

(   CTP Adayı   )

     
 

3.

ARZU MİYASE BABAHAN

(   CTP Adayı   )

     
 

4.

ULAŞ ERZEN

 

(   CTP Adayı   )

     
 

5.

MEHMET HÜDAVERDİOĞLU

(   CTP Adayı   )

     
 

6.

NEŞE ILGAN

 

(   CTP Adayı   )

     
 

7.

AYŞE BETMEZOĞLU

(   CTP Adayı   )

     
 

8.

MUSTAFA ŞEHİTOĞLU

(   CTP Adayı   )

     
 

9.

AHMET DİLEKKAYA

(   CTP Adayı   )

     
 

10.

MAHFUZ BULĞAN

(   CTP Adayı   )

     
 

11.

NAZEMİN ÇAKRA HOCA

(   CTP Adayı   )

     
 

12.

FUAT TOLGA EMİRTANEOĞLU

(   CTP Adayı   )

     
               
               
               
 

1.

HASAN GÜNEŞEL

 

(  UBP Adayı  )

     
 

2.

HASAN KUNT

 

(  UBP Adayı  )

     
 

3.

HAVA İSPİROĞLU

 

(  UBP Adayı  )

     
 

4.

MUSTAFA UZUNSAF

(  UBP Adayı  )

     
 

5.

HASAN YAZICI

 

(  UBP Adayı  )

     
 

6.

YAKUP KARŞILI

 

(  UBP Adayı  )

     
 

7.

SALİH KARGI

 

(  UBP Adayı  )

     
 

8.

SEDAT BOZÇALI

 

(  UBP Adayı  )

     
 

9.

MÜŞERREF AKAR

(  UBP Adayı  )

     
 

10.

MÜMÜNE KUSET

 

(  UBP Adayı  )

     
 

11.

MÜNÜSE ÇİFTÇİOĞLU

(  UBP Adayı  )

     
 

12.

ERGUN MİRALAY

 

(  UBP Adayı  )

     
               
 

1.

OSMAN KURT

 

(  YDP Adayı   )

     
 

2.

EMİNE KUMAŞ

 

(  YDP Adayı   )

     
 

3.

ALİ ÖZDEMİR

 

(  YDP Adayı   )

     
 

4.

ABDULKADİR KÖSEDAĞ

(  YDP Adayı   )

     
 

5.

HÜSEYİN YILMAZ

(  YDP Adayı   )

     
 

6.

SÜLEYMAN AKÇİMEN

(  YDP Adayı   )

     
 

7.

AHMET ERBAY

 

(  YDP Adayı   )

     
 

8.

FATMA TOPRAK

 

(  YDP Adayı   )

     
 

9.

ÇİĞDEM DEMİR

 

(  YDP Adayı   )

     
 

10.

AZİZ PARLAK

 

(  YDP Adayı   )

     
 

11.

SOLMAZ KOÇ

 

(  YDP Adayı   )

     
 

12.

AHMET ZENGİN

 

(  YDP Adayı   )

     
       
    Takımlar O G B M Av P
1 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 13 10 2 1 17 32
2 YENİCAMİ AK 12 9 2 1 18 29
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 12 7 0 5 9 21
4 CİHANGİR GSK 12 6 3 3 2 21
5 TÜRK OCAĞI LİMASOL 12 6 2 4 9 20
6 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 12 6 2 4 1 20
7 GÖNYELİ SK 12 6 1 5 4 19
8 LEFKE TSK 13 5 4 4 0 19
9 BAF ÜLKÜ YURDU 12 5 3 4 8 18
10 ÇETİNKAYA TSK 12 5 3 4 0 18
11 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 12 2 7 3 -10 13
12 GENÇLİK GÜCÜ TSK 12 2 4 6 -8 10
13 BİNATLI YSK 12 3 1 8 -10 10
14 GİRNE HALK EVİ 12 2 1 9 -9 7
15 ESENTEPE KKSK 12 2 1 9 -15 7
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 12 1 4 7 -16 7

VEFATLAR

tümü
yukarı çık