banner6

 Yukarı Dikmen Muhtarı Hüseyin Barbet, Muhtarlar Derneği Başkanını eleştirdi

banner37

 Yukarı Dikmen Muhtarı Hüseyin Barbet kamuoyuna duyuruda bulundu.

 Yukarı Dikmen Muhtarı Hüseyin Barbet, Muhtarlar Derneği Başkanını eleştirdi
banner150

banner150 banner150

Eski Muhtarlar Birliği Başkanı ve Yukarı Dikmen Muhtarı Hüseyin Barbet, Kıbrıs Gazetesi'nde bir kamuyou duyurusu yayınladı.

Hayatını ve sağlığını muhtarlık yolunda adadığını belirten Barbet, KKTC Muhtarlar Derneği'nin bugünlere gelmesinde yol arkadaşlarıyla birlikte harcadıkları emeklere değindi. 

"BİZLER BU YOLLARI YÜRÜRKEN SEN DAHA MUHTAR BİLE DEĞİLDİN"

 

Emeği geçen ve bu konuda savaş veren muhtarların üzüldüğünü savunan Dikmen Muhtarı Barbet, KKTC Muhtarlar Derneği Başkanı Darbaz'ı eleştirerek, "Bizler bu yolları yürürken sen daha muhtar bile değildin. Bu emeği geçen ve bu kazanımları için savaş veren muhtar arkadaşların hakkının yenmesi muhtarların saygınlığını rencide etmektedir. Bugüne kadar bunları yaptık, bugün de yapılması gerekenlere katkı konulmalıdır. Mücadelemiz devam edecektir. Yapılacak daha çok iş var." ifadelerine yer verdi.

Kamuoyu duyurusunun tam metni şu şekilde:

KAMUOYUNA DUYURU

Ben muhtarlık yolunda hayatını ve sağlığını adamış Eski Muhtarlar Birliği Başkanı, Yukarı Dikmen Muhtarı Hüseyin Barbet.

Görülen lüzum üzerine bilginize getirmek istediğim bir mevzuda, şuanki muhtar olmuş arkadaşları ve yeni bu yola çıkmış olan çok kıymetli arkadaşlarımı bilgilendirmek istiyorum.

Şöyle ki muhtarlarımızı toparlama, birlik ve beraberliği sağlayarak, muhtarlarımızın kazanımlarını ileriye taşıma adına şu anda Onursal Başkanı olduğum KKTC Muhtarlar Derneği'nin bugünlere gelmesindeki zorlu ve çetin mücadeleme ben ve yönetimdeki yol arkadaşım olan bir çok muhtar arkadaşlarım şahittir.

Şuandaki KKTC Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Akay Darbaz'ın açıklamalarıni üzüntü ile takip etmekteyim. Bu Derneği buralara getiren bu mücadelede yer alan muhtar arkadaşlarımızla birlikte A4 kağıdına yazılan ikametgah ve bir çok belgelerin Kaymakamlık'tan defter şeklinde temin

edilmesi yasamızın güncellenmesi, ödeneklerin başlaması, bu ödeneğin başlamasıyla naylon fatura istemeleri ile ilgili, bunun kaldırılmasını sağlayan, bu görüşmeler sırasında bu yolda, bu mücadelede birlikte yol aldığımız Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme, Mehmetali Bebek, Emine

Davutoğlu, Ahmet Serdar, Mesut Kazık, Derviş Dizliklioğlu, Aziz Horoz, Rahmetli Ali Tosun, Rahmetli Reşat Özsağlam, Mehmet Aydın ve ismini sayamadığım şuanda rahmetlik olan, hayatta olup muhtar olmayan, şuanda muhtar olan tüm muhtarlarımızı üzüyorsunAkay Darbaz.

Bizler bu yolları yürürken sen daha muhtar bile değildin. Bu emeği geçen ve bu kazanımları için savaş veren muhtar arkadaşların hakkının yenmesi muhtarların saygınlığını rencide etmektedir. Bugüne kadar bunları yaptık, bugün de yapılması gerekenlere katkı konulmalıdır. Mücadelemiz devam edecektir. Yapılacak daha çok iş var.

Dogruları konuşup doğruları dile getirmek gerektiğini düşünerek rahatsızlık duyduğumu dile getirip, kamuoyu ile paylaşmak istedim.

Bu hizmetlerin üzerine ne koyuldu, ne yapılmalı? Ne yapılacak? Bizi ilgilendiren kısmı bu.

Bu ödeneğin başlamasına katkı koyan o dönem Başbakan'ı Sayın İrsen Küçük, o dönemin Maliye Bakanı şuan ki Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar, ödeneğin %50'den %75'e çıkarılmasına emeği geçen o dönemki Ekonomi

Maliye ve Bütçe Başkanı Sayın Sunat Atun ve komite üyelerine, dönemin İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül Baybars ve dönemin Maliye Bakanı Sayın Olgun Amcaoğlu'na, katkı koyan herkese teşekkürlerimi bildiririm.

Muhtarlarımı bilgilendirir sevgiler sunarım.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2023, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104