Yüksek gerilim hattı tehlike saçıyor!

banner37

Lapta bölgesindeki elektrik direği ve kablolar faciaya davetiye çıkarıyor

Yüksek gerilim hattı tehlike saçıyor!
banner90
banner99

Lapta’da anayolla bağlantılı bir tali yolda sarkan elektrik telleri ve ortadan ikiye ayrılmış yüksek gerilim hattını taşıyan direk adeta patlamaya hazır bir bomba. Vatandaş yetkililere sesini duyuramayınca kanalımızı arayarak isyan etti.

banner134
Lapta bölgesinde, nerdeyse yolun içinde kadar sarkan elektrik telleri faciaya davetiye çıkarıyor. Kıbrıs Tv’yi arayarak durumdan rahatsızlığını dile getiren vatandaşlar, “Günlerdir yüksek gerilim hattını taşıyan bu direk yolun ortasında duruyor. Kablolar tehlike saçmaya devam ediyor. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yoldan geçen arabaların da yayaların da can güvenliği yok” şeklinde konuştu.

Lapta Bölgesi’nde anayolla bağlantılı olan tali yolda can güvenliğini hiçe sayan bu görüntüler, bölgeli vatandaşı isyan ettirdi. Kıbrıs Tv’nin konuyla ilgili yaptığı araştırmada yaklaşık bir haftadır yüksek gerilim hattını taşıdığı düşünülen direğin tamiri veya yerinden kaldırılması için adım atılmadı. Yol ortasında bulunan elektrik direği ve yola sarkan elektrik kabloları, yaya ve araçlar için büyük tehlike arz ediyor. Vatandaş ise yetkililerin konuya duyarsız kalması sonucu çareyi Kıbrıs TV’yi arayarak sesini duyurmakta buldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 16:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75