banner6

Yunanistan'dan protestoculara cevap: Bazı kişiler Kıbrıs-Yunanistan ortak cephesini sabote ediyor

banner37

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın önceki gün Salamis Antik Tiyatrosu’nda “Antigoni” adlı oyunun sahnelenmesi nedeniyle, bazı Kıbrıs Rum siyasi partilerin de desteğiyle Yunanistan’ın Güney Kıbrıs Büyükelçiliği önünde protesto yapılmasına tepki gösterdiği haber verildi.

Yunanistan'dan protestoculara cevap: Bazı kişiler Kıbrıs-Yunanistan ortak cephesini sabote ediyor
banner99

Alithia gazetesinin “Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Protestoculara Yanıt Veriyor” başlığıyla verdiği haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan çevreler, Yunanistan Ulusal Tiyatrosu, Kuzey Yunanistan Ulusal Tiyatrosu ile Kıbrıs Tiyatro Örgütü’nün ortak yapımı olan söz konusu oyun için yapılan protesto hakkındaki görüşlerini Kıbrıs Haber Ajansı’na (KİPE) aktardı.

Açıklamalarında “Yunanistan garantilerin kalkması ve işgal kuvvetlerinin Kıbrıs’tan ayrılması için mücadele ederken, bazı kişiler, Yunanistan’a karşı protesto gösterisi düzenleyerek, Kıbrıs-Yunanistan ortak cephesini sabote ediyor” sözlerini kullanan Yunanlı yetkililer, bu kişilerin, gerçek dostun kim olduğunu ayırt edemedikleri eleştirisinde bulundu.

Habere göre Limasol Yunanlar Derneği tarafından düzenlenen protestoya DİKO, EDEK, Dayanışma Hareketi ve ELAM katıldı.

Başarısız protesto

Öte yandan gazete haberinde, Salamis Antik Tiyatrosu’ndaki oyunu izlemeye neredeyse dört bin kişinin gittiğini ve Büyükelçilik önündeki başarısız protesto gösterisine rağmen, tiyatro etkinliğine karşı çıkan partilerin dün de eleştirel açıklamalarda bulunmaya devam ettiklerini yazdı.

Habere göre DİKO, Ekologlar, Dayanışma Hareketi, Vatandaşlar İttifakı ve ELAM Rum Hükümetini eleştirerek, KKTC ve kurumlarının tanınması ihtimaline karşı endişelerini dile getirdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 12:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104