Yürek yakan son veda

banner37

Hamitköy Barajı yakınlarında aracında çıkan yangında yanarak ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Şerife Örs Özer dün köyü Derince’de toprağa verildi

Yürek yakan son veda
banner90
banner99

Ayşe BULUT - Mustafa ÖZYAĞCI

Hamitköy Barajı yakınlarında önceki gün öğle saatlerinde meydana gelen olayda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Şerife Örs Özer, dün köyü Derince’de son yolculuğuna uğurlandı.

Şerife hemşire için ilk tören dün sabah saatlerinde 10 yıldır görev yaptığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı’nın da katıldığı törende Başhemşire Fatma Savaşkan duygusal bir konuşma yaptı.

Başhemşire Fatma Savaşkan, Şerife hemşireyi kurtarmak için çok çabaladıklarını söyledi ve “çünkü biz sağlıkçıyız. Yapabilirdik, fakat başaramadık, geri döndüremedik, şu an acımız çok büyük” dedi.

Şerife hemşire daha sonra, arkadaşlarının gözyaşları ve alkışları arasında son yolculuğuna uğurlanmak üzere Derince köyüne götürüldü.

Derince, Şerife hemşireye ağladı

Şerife Örs Özer’in cenazesi öğleye doğru, doğup büyüdüğü Derince’ye ulaştı. Yurdun dört bir yanından sevenlerinin katıldığı cenaze töreninde adeta insan seli yaşandı.

Şerife hemşire, Derince Camii’nde kılınan öğle ve cenaze namazlarının ardından Derince Mezarlığı’na defnedildi.

banner134
Şerife hemşirenin aile fertleri yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durabilirken, eşi de 6 yaşındaki oğlunu biran olsun yanından ayırmadı. Baba-oğul cenaze namazında birlikte saf tuttu.

Şerife Örs Özer’in kanser tedavisi gören babası cenazeye hemşirelerin eşliğinde katılabildi.

Cenazeye, ailesi, yakınları, sevenleri ve köylülerinin yanı sıra hem Karpaz bölgesinden hem de yurdun dört bir yanından Şerife hemşireyi tanıyanlar katıldı.

Şerife hemşireyi mesai arkadaşları son yolculuğunda da yalnız bırakmazken, cenaze törenine Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, milletvekili Zorlu Töre ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da katıldı.

Cenaze töreni sırasında fenalaşan aile fertleri hazır bekleyen ambulanslarla Yenierenköy Sağlık Merkezi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

“Çocuğun hayati tehlikesi devam ediyor”

Öte yandan, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, gün içerisinde Şerife Örs Özer’in bebeğinin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Başhekim Dizdarlı, bebeğin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ve suni solunum cihazına bağlı olduğunu söyledi.

Dizdarlı, önceki akşam çocuğun ciğerinde bir komplikasyon yaşandığını, meydana gelen soruna doktorların kısa sürede müdahale ettiklerini ve durumunun şu anda stabil olduğunu aktardı. Çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiğini ve ne zaman kalkacağı konusunda herhangi bir fikirlerinin olmadığını vurgulayan Dizdarlı, çocuğun halen bekledikleri tepkileri vermediğini, kasılmalarının ise devam ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 07:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75