Yurt dışından gelen 6 aylık bebeğe, sahte  nüfus belgesi hazırladılar

banner37

Yurt dışından gelen 6 aylık bebeğe, sahte  nüfus belgesi hazırladılar
banner90
banner99

Ülkemize yurt dışından turist olarak gelen Çin uyruklu 2 kişi ile Lefkoşa’da sakin M.K., üzerine İçişleri Bakanlığı mührü vurularak, sahte belge hazırlamak suçundan tutuklandı

Eniz ORAKCIOĞLU

banner134
   İçişleri Bakanlığı’na bağlı Nüfus Kayıt Dairesi’nden “sahte kayıt belgesi” ihbarı alan polis, yaptığı ileri soruşturmada yurt dışından ülkemize gelen 6 aylık bir bebeğe sahte KKTC nüfus belgesi hazırlandığını tespit etti.Polis, meseleyle ilgili Lefkoşa’da sakin M.K. ile ülkemize turist olarak gelen Çin uyruklu 33 yaşındaki J.F. ve  24 yaşındaki P.S.’yi gözaltına alarak mahkemeye çıkardı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla huzuruna çıkarılan M.K, J.F. ve P.S. aleyhine 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Bebekle ilgili araştırma başlatıldı

   Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Polis Memuru Hüseyin Ergüleç, Nüfus Kayıt Dairesi’nden gelen ihbar üzerine başlattıkları soruşturma kapsamında üzerinde İçişleri Bakanlığı mührü vurulan, sahte bir KKTC nüfus kayıt belgesi tespit ettiklerini söyledi.Meseleyle ilgili tutuklanan Çin uyruklu 2 turist olan J.F. ve P.S.’nin sahte belgeyi Rum tarafına sunduğunu belirten Ergüleç, zanlı M.K.’nin de yanlarında olduğunun tespit edilmesi üzerine şubeye çağrıldığını ifade etti. Ergüleç, zanlı M.K.’nin diğer iki zanlının ikametgahını polise gösterdiğini belirterek gittikleri evde 6 aylık bir bebek bulduklarını söyledi.Ergüleç, bebeğin Sosyal Hizmetler Dairesi’ne verildiğini ifade etti.6 aylık bebeğin KKTC’ye nasıl geldiğinin araştırılacağını belirten Ergüleç, sahte belge üzerindeki mührün de nerede yapıldığının araştırılacağını söyledi.Mahkeme, tahkikatın henüz yeni başladığını, zanlıların serbest kalmaları halinde alınacak ifadelere etki edebileceklerini belirterek, 3 zanlının da 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75