banner6

Yurtdışı kaynaklı dolandırıcılar, Emeklileri hedef almaya devam ediyor

banner37

Yurtdışı kaynaklı dolandırıcılar, Emeklileri hedef almaya devam ediyor
banner99

KKTC Polis Genel Müdürlüğü, kendilerini polis mensubu veya savcı olarak tanıtan dolandırıcılara kaşı dikkatli olmaları için halkı uyardı.

Polis Genel Müdürlüğü’nün sosyal medyadaki paylaşımı ise şöyle:

Türkiye telefon hatlarını kullanarak, emekli vatandaşlarımızı arayan ve kendilerini polis mensubu veya savcı olarak tanıtan dolandırıcıların yüksek meblağda dolandırma girişimleri devam ediyor.

 Son olarak, 30 Eylül 2021 tarihinde ülkemizde meydana gelen ve polise yansıyan son bir mesele ile ilgili olarak, mağdur olan vatandaşın polise erken şikayette bulunması ve Polis Teşkilatımızın, ilgili banka ile koordineli, hızlı ve titiz bir çalışma göstermesi sonucu emekli vatandaşımızın dolandırıcıların yönlendirmesi ile yüksek meblağlı parayı göndermesi ve dolandırıcılar tarafından ele geçirilmesi engellenmiştir.

banner134

 Emekli aile büyüklerimizin bu tür mağduriyetleri yaşamaması için hepimize görevler düşmektedir. Bu çerçevede emekli aile büyüklerimizin bu tür kötü niyetli kişilere itibar etmemeleri yönünde evlatları ve yakınları tarafından bir kez daha uyarılmaları önemle rica olunur.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104