banner6

Yurtdışına kaçan zanlı geri döndü

banner37

Adı çeşitli suçlara karıştıktan sonra yurtdışına kaçan 29 yaşındaki zanlı M.K. Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp tutuklandı.

Yurtdışına kaçan zanlı geri döndü
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da adı çeşitli suçlara karıştıktan sonra yurtdışına kaçan 29 yaşındaki zanlı M.K. Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp tutuklandı.

   Zanlı M.K, müşteki Y.G.’den (E-38) çalmak kastıyla tehdit ederek, 80 bin TL parasını ve ilerde kendisini bir daha tehdit etmeme karşılığı olarak kullanımında bulunan NP 604 plakalı aracı çalan C.K.’nin (E-33) ceza almasını önlemek için polise yalan ifade vermekle suçlanıyor.

    “Fer-i Fail” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.K.(E-29) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Vasvi Özbey’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özbey, aranan şahıs olan zanlı M.K’nin 13.01.2023 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak istediği bir esnada yapılan muhaceret kontrolünde aranan şahıs olduğu ve aleyhinde Mahkeme Emrine Riayetsizlik meselesinden arandığının görüldüğünü kaydetti.    
   Vasvi Özbey, zanlının 05.05.2020 tarihinde Lefkoşa Surlariçi bölgesinden yetkili makamdan izinsiz olarak herhangi bir muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC'den Güney Kıbrıs'a kaçtığını mahkemeye aktardı. Özbey, 2019 Eylül-28.01.2020 tarihleri arasında Lefkoşa'da sakin C.K.’nin (E-33) kara para akladığı gerekçesiyle Lefkoşa’da sakin Y.G.’yi (E-38) çalmak kastıyla tehdit ederek toplamda 80 bin TL parasını ve ilerde kendisini bir daha tehdit etmeme karşılığı olarak kullanımında bulunan NP 604 plakalı aracı çalmak kastıyla alarak "Eğer bu yaptıklarımızı ailene söylersen seni sakat bırakırım ailene zarar veririm" demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.

   Özbey, mesele ile ilgili olarak 31.01.2021 tarihinde zanlı M.K.’nin bir ifade verip, C.K.’nin cezadan kurtulmasını sağlamak amacıyla adı edilen şahsın tehdit yoluyla değil kendi gönlüyle aracını verdiğini söylediğinden dolayı feri fail suçunu işlediğinin tespit edildiğini anlattı.

   Özbey, mesele ile ilgili olarak zanlının KKTC'de olmayıp yurt dışına kaçtığından soruşturma amaçlı aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

   Kıdemli Yargıç Meltem Dündar, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104