Yürüyemiyor, konuşamıyor, yemek yiyemiyor

banner37

Gönyeli’de bir yıl önce geçirdiği trafik kazası, 10 yaşındaki Ahmet Kesnik’in hayatını kararttı

Yürüyemiyor, konuşamıyor, yemek yiyemiyor
banner90

Mehmet KARA

Gönyeli'de bisiklet sürerken 18 Temmuz 2017’de meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 10 yaşındaki Ahmet Kesnik; yürüyemez, konuşamaz ve hatta yemek bile yiyemez hale geldi.

5,5 ay yoğun bakım olmak üzere 11 ay boyunca Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Ahmet, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşıyor. Yemek ihtiyacı, midesine bağlı olan beslenme tüpüyle sağlanıyor.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ahmet, bakışlarıyla yürekleri dağlıyor. Oğullarının yüzündeki minik bir gülümseme, aile bireyleri için mutluluk nedeni…

Kendi başına ihtiyaçlarını karşılayamayan Ahmet’in gözü yaşlı anne ve babası, “Biz inanıyoruz, Ahmet iyi olacak” diyerek umutlarını bir an olsun kaybetmiyor.

Aile, oğullarının tedavi masrafları nedeniyle maddi sıkıntılar yaşıyor. Her hafta fizik tedaviye gitmesi gereken Ahmet, enfeksiyon riskiyle de karşı karşıya…

 

Baba Kesnik: Oğlum, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşıyor

banner9
KIBRIS’a konuşan baba Yusuf Kesnik, yaşananları anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Oğlunun 11 ay boyunca hastanede tedavi gördüğünü söyleyen Kesnik, “Beyinde kalıcı hasar oluştuğu için oğlum, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşıyor. Eşim Nuray Kesnik, Ahmet’in yanından bir an olsun ayrılmıyor ” dedi.

Çocuğunun tedavi masrafları nedeniyle maddi açıdan zor günler geçiren baba Kesnik, ilaçlarından birinin Almanya’dan geldiğini söyledi.

Yusuf Kesnik, “Oğlum, her hafta fizik tedaviye gitmek zorunda. İşyerinden iki saat izin alarak fizik tedaviye götürüyorum. Enfeksiyon riski bulunduğu için özel olarak götürülüp getirilmesi gerekiyor. Sağ ayağında kasılma var. Yürüyemiyor, konuşamıyor. Tamamen annesine bağlı yaşıyor. Yemek ihtiyacı, midesine bağlı olan beslenme tüpüyle sağlanıyor. Oğlum, sıvı gıdalarla yaşıyor” dedi.

 

“Biz inanıyoruz, Ahmet iyi olacak”

Kazada ağır yaralanan oğlu Ahmet’in ölümden döndüğünü kaydeden baba Kesnik, oğlunun haftanın beş günü fizik tedaviye gittiğini ancak maddi durumu yeterli olmadığından büyük zorluklar yaşadığını söyledi.

Kazadan sonra eşinin de işten ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren Kesnik, oğlunun iyi olacağına dair umudunu hiçbir zaman yitirmediğini söyledi.

Kesnik, kazaya karışan sürücünün bugüne kadar oğlunun sağlık durumunu sormadığını iddia ederek tepkisini dile getirdi. Oğlunun eski günlerine dönmesi için tedavi sürecinde kendisine yardım edilmesini isteyen Kesnik, “Biz inanıyoruz, Ahmet iyi olacak” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Baba Kesnik, kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen dostları ile patronlarına da teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108