banner6

Yürüyüşte son viraja geldi

banner37

Trafik kazalarında yaşanan can kayıplarına dikkat çekmek ve Yalova Spor Kulübü eski Başkanı Tahsin Mertekçi’yi anmak için Yeşilırmak’tan Dipkarpaz’a yürüyen Rahmi İçener, Ziyamet’ten ayrıldı

Yürüyüşte son viraja geldi
banner99

Ali ÇATAL

Rahmi İçener, Yalova Spor Kulübü eski Başkanı, merhum Tahsin Mertekçi’nin 2014’te yaptığı ve kendisini çok etkileyen yürüyüşün benzerine, geçen perşembe erken saatlerde başladı.

Trafik konusunda farkındalık oluşturmak için çabaladığını ve ‘Tahsin Mertekçi Anı Yürüyüşü’nü de bu yaklaşım dahilinde hayata geçirdiğini kaydeden İçener, İskele’de, merhum Tahsin Mertekçi’nin kızı Meryem Mertekçi tarafından karşılanmasının ardından Dipkarpaz’a yürüyüşünü sürdürdü ve dün itibarıyla Ziyamet’i de arkasında bıraktı.

Arabasıyla Rahmi İçener’in yanında gelerek, su başta olmak üzere ihtiyaçlarını karşılayan kardeşi Ayhan İçener ise yürüyüşün planlandığı gibi gittiğini ve bugün saat 15.00-16.00 gibi biteceğini belirtti.

Mertekçi’nin anısını yaşatmanın yanı sıra trafikteki can kayıplarına dikkat çekmeyi ve Kıbrıs Türk halkına sporu sevdirmeyi hedeflediğini kaydeden İçener, KIBRIS Gazetesi’ne daha önce verdiği mülakatta, hem aile birliğini bozan hem de ekonomik anlamda ülkeye zarar veren trafik kazaları konusunda duyarlılık oluşturmak istediğini söylemişti.

banner134

Bu doğrultuda, Yeşilırmak-Dipkarpaz arasındaki 210 kilometrelik yolu yürüyerek kat edeceğini duyuran İçener, tek sıkıntısının ise özellikle öğlen saatlerinde etkisini gösteren sıcaklar olduğunu belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88