“Yusuf, bunu yaptıysa cezası verilsin”

banner37

Tepebaşı-Akdeniz köyleri arasında ormanı yakmaya çalıştığını kabul eden ancak Tepebaşı-Kalkanlı arasındaki büyük yangının da faili olabileceği düşünülen Yusuf Sadrazam’ın akrabaları, olayın tüm Sadrazam ailesine mal edilmeye çalışılmasına tepkili

banner87
“Yusuf, bunu yaptıysa cezası verilsin”
banner90
banner99

Güren TİLKİ

   Tepebaşı – Akdeniz köyleri arasındaki ormanlık alanı yakmaya çalıştığını kabul eden ancak Tepebaşı ve Kalkanlı arasında meydana gelen büyük yangının da faili olabileceği düşünülen Yusuf Sadrazam’ın akrabaları, olayın tüm Sadrazam ailesine mal edilmeye çalışıldığını ve sanki de yangınları tüm Sadrazam ailesi çıkarmış gibi hakaretlere ve küfürlere maruz kaldıklarını belirterek, bunun kabul edilemez olduğunu açıkladı.

   Sadrazam ailesi adına KIBRIS’a konuşan Adem Sadrazam, “Eğer Yusuf bunu yapmışsa gereken cezası verilsin, fakat bunu ülke genelindeki 2 bin 500 kişilik tüm Sadrazam ailesine mal ederek, tüm ailemize hakaret ve küfürler edilmesi kabul edilemez. Bu bizi, çok üzüyor, rencide ediyor” dedi.

   Kendisinin bir doğasever olduğunu, yıllardır bölgeye turist çekip anıt zeytin ağaçlarını göstermek ve bölgenin tanıtılması için çaba harcadığını dile getiren Adem Sadrazam, sırf soyadları Sadrazam diye bazı kendini bilmez sorumsuz kişilerin hakaretlerine, küfürlerine maruz kaldıklarını söyledi.

   “Eğer bu çocuk bunu yaptı ise cezasını çeksin” diyen Adem Sadrazam, kendilerini tanıyan kişilerin arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini ve hatırlarını sorduğunu, ancak tanımayanların da tüm Sadrazam ailesine ciddi anlamda kabul edilemeyecek küfürlerde bulunduğunu dile getirdi.

   Bölgede, 1986, 1995, 2010 ve 2018 yıllarında büyük yangınlar çıktığını hatırlatan Adem Sadrazam, yıllardır yetkililere bölgede orman yangın şeritlerinin genişletilmesi, 60 yıldır bölgede bulunan elektrik direklerinin değiştirilip alt temizliklerinin yapılması gibi uyarılarda bulunduklarını, bu yönde mücadele verdiklerini söyledi.

   Yıllardır hayvancılık ve çobancılık da yaptığını dile getiren Adem Sadrazam, bu sebeple Tepebaşı, Koruçam ve Kalkanlı köyü topraklarında ayak basmadığı yer kalmadığını anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75