banner6

Yüzlerce kişi Hala Sultan'ı ziyaret etti

banner37

Din İşleri Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarete, çoğunluğunu KKTC’de yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların oluşturduğu 818 kişilik kafile katıldı.

Yüzlerce kişi Hala Sultan'ı ziyaret etti
banner99

UNFICYP’ın yardımları ve ReligiousTrack’ın katkılarıyla gerçekleşen ziyarette, ziyaretçileri Hala Sultan Tekkesi İmamı Şakir Alemdar karşıladı.

Hala Sultan Tekkesi’ni ilk kez ziyaret etmenin heyecanını yaşayan ziyaretçiler, Hala Sultanın kabri ve Tekke haziresinde bulunan mezarlarda yatanlar için fatiha okudu.

Din İşleri Başkanlığı tarafından izaz-ikramın yapıldığı ziyarette, Dini lider temsilcileri de ziyaretçilerin bayramını kutladı.

Ziyarette, Din İşleri Başkanı Talip Atalay konuşma yaparken, Din Görevlisi Hakan Moral ve Uğur Kozan Mevlid okudu, Yusuf Başaran sunum ve Cengiz İşkey de dua etti.

Atalay:  Hala Sultan’ın manevi huzurunda toplu halde bayramlaşmanın mutluluğunu yaşadık

Atalay, Hala Sultan gibi manevi bir değeri yedinci kez ziyaret etme ve onun manevi huzurunda toplu halde bayramlaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“İnsanların ön yargılardan kurtulma, birbirlerini sevme ve anlamaya ihtiyacı var”

Dünyada, özellikle yakın coğrafyada cereyan eden olaylardan derin üzüntü duyduklarını belirten Atalay, barış içerisinde yaşamak için insanların ön yargılardan kurtulmaya, birbirlerini sevmeye ve anlamaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104