Yüzüne yumruk attı, burun kemiğini kırdı

banner37

Gazimağusa’da bir araç park yerinde iki grup arasında çıkan tartışmada Gazi Korkmaz’ı vahim zarara uğratan Erol Tayfur, teminata bağlandı

Yüzüne yumruk attı, burun kemiğini kırdı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir araç park yerinde iki grup arasında çıkan tartışmada Gazi Korkmaz’ın burun kemiğini kırarak vahim zarar uğratan Erol Tayfur, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Erol Tayfur, 8 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

   Öte yandan polis, müşteki Gazi Korkmaz’a da kavgada yer aldığı için dava okudu.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, Gazimağusa’da 3 Eylül 2020’de saat 23.30’da, umumi bir yer olan araç park yerinde meydana gelen “Vahim zarar” ile “Kavga ve rahatsızlık suçlarından” methaldar olduğunu söyledi.

   Mustafa Çebi, zanlı ve arkadaşları olan Ali Yavuzcan ile Cengiz Cengizhan Toprak bir taraf, Ali İl, Fevzi Korkmaz ve Gazi Korkmaz diğer taraf olup aralarında araç alım satımı konusunda çıkan tartışma neticesinde elleri ve ayaklarıyla birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurarak bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

   Mustafa Çebi, kavga sırasında, zanlının, Gazi Korkmaz’ın burnuna yumruk vurup, adı edileni vahim zarar uğrattığını dile getirdi.

   2014’te vahim zarar ve ciddi darp suçlarından sabıkası bulunan KKTC vatandaşı zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini belirttikten sonra mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 8 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75