banner6

“Zam ateşi” yakıldı

banner37

KTAMS, zam furyasına ‘dur’ demek için toplandı

“Zam ateşi” yakıldı
banner150 banner151 banner143

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), zamlara “dur” demek için dün saat 17.00’de KTAMS binası önünde toplanıp “zam ateşini” yaktı.


KTAMS’tan yapılan yazılı açıklamada, çalışanların, emeklilerin, dar ve sabit gelirli tüm kesimlerin alım gücünün çok büyük oranda gerilediği bir dönemde UBP-DP-YDP Hükümeti’nin elektriğe, akaryakıta ve diğer temel tüketim maddelerinin fiyatlarına uyguladığı zamların ‘kabul edilemez’ olduğu belirtildi.


KTAMS Başkanı Güven Bengihan, ateşi zamlara ‘dur’ demek için yaktıklarını söyledi.


Zam ateşiyle ilgili açıklama yapan Bengihan, Kıbrıs Türk halkının zamlar karşısında açlığa sürüklendiğini ve bunun bir halk düşmanlığı olduğunu ifade etti.


“Hükümet edenler, sırf koltuklarda oturmak için Antalya’da geziyorlar. İnsanımızın sadece mutfağı değil, yürekleri de yanıyor, ama onlar geziyor” diyen Bengihan, hiç birinin KKTC’ye faydasının olmadığını ileri sürdü.


Bengihan, asgari ücretin ortada olduğunu belirterek, son yapılan zamlardan sonra vatandaşların aldığı paranın sadece elektriğe ve akaryakıta yetebileceğini dile getirdi.


Bengihan, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Benzinin fiyatı böyle olmaya devam ederse Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun ‘Geleceğe yürüyoruz’ sözü sanırım gerçekten ‘yürüyeceğiz’ olacak… İstikrarlı bir şekilde zamlara devam ediyorlar, o yüzden halk için verebilecek hiç bir şeyleri yoktur. Alım gücünün korunmasında iki yöntem var: Stabil para birimli bir muhasebeye geçmek ve hayat pahalılığının 2 ayda bir herkese verilmesi.”


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110