banner6

Zamanında alınan tedbirler, felaketi önler

banner37

Zamanında alınan tedbirler, felaketi önler
banner150

banner150

banner99

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı İtfaiye Müdürlüğü uyarılarda bulundu.

İtfaiye Müdürlüğü uyarısı şu şekilde:

Zamanında alınan tedbirler, felaketi önler

  1. Mum, kibrit ve çakmak gibi yakıcı maddeleri çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
  2. Mangal, şömine veya odun sobasını tutuşturmak için akaryakıt ürünleri (benzin, mazot vb.) kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca tamamen söndüğünden emin olmadan, soba kömürlerini yanabilecek madde ve malzemeler üzerinde bırakmayınız.
  3. Halı, yastık, perde, yorgan, battaniye veya koltuk gibi kolay alev alabilecek eşyaları ve kurutulacak giyisileri şömine, soba veya elektrikli ısıtıcılardan uzakta tutunuz. Ayrıca, şömine önlerine koruyucu kalkan koyunuz.
  4. İş yeri ve konutlarınızdaki elektrik tesisatlarında, aşırı yüklenmeden dolayı meydana gelecek olan kısa devreleri önlemek amacıyla elektrik tesisatlarınızın kontrolünü uzman kişilere yaptırınız.
  5. Özel, tarımsal, toplu taşıma ve akaryakıt taşıyan araçların servisini, bakımını, egzoz ve lastik kontrollerini zamanında yaptırmanız, meydana gelecek olan yakıt sızmalarını, kısa devreleri ve egzozlardan çıkacak kıvılcımların yangına sebep olmasını önleyecektir.
  6. Araçlarınızın içerisinde ve evlerinizde, yangın söndürme cihazı bulundurulması ve bu cihazın kullanımının öğrenilmesi, yangının büyümesini ve çıkacak olası bir tehlikeyi önleyecektir.
  7. İş yeri ve konutunuzu yangın riskine karşı sigortalamanız, oluşacak maddi hasarı gidermenizde size yardımcı olacaktır.
  8. Herhangi bir duman veya ateş belirtisi gören vatandaşlarımızın hemen 199 İtfaiye Yangın İhbar Hattı, 177 Orman Yangın İhbar Hattı veya 155 Polis İmdat Hattına ulaşmaları önemle rica olunur.

    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104